ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի ղեկավարը ներկա է գտնվել «Նվիրատուներ և նվիրատվություններ. Վալմարի ինքնատիպ հավաքածուից» ցուցադրության բացմանը
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Արայիկ Հարությունյանը Հայաստանի ազգային պատկերասրահում ներկա է գտնվել «Նվիրատուներ և նվիրատվություններ. Վալմարի ինքնատիպ հավաքածուից» ցուցադրության բացմանը:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ցուցադրությունը ներկայացնում է Հայաստանի ժողովրդական նկարիչ Վալմարի (Վլադիմիր Մարգարյան) դեռևս 1970-ականներից ձևավորված հավաքածուն: Այն ընդգրկում է հայ կերպարվեստի նշանավոր արվեստագետների գեղանկարչական ու գրաֆիկական գործերի միայն մի մասը (շուրջ 60 գործ)՝ հավաքագրված գնումների, փոխանակման և նվիրաբերության միջոցով:
Ցուցադրությունում տեղ գտած Մարտին Պետրոսյանի գրաֆիկական աշխատանքը Վալմարի նոր նվիրատվությունն է Հայաստանի ազգային պատկերասրահին:

Араик Арутюнян присутствовал на открытии выставки “Дарители и дары: из оригинальной коллекции Валмара”
Руководитель аппарата премьер-министра Араик Арутюнян в Национальной галерее Армении присутствовал на открытии выставки “Дарители и дары: из оригинальной коллекции Валмара”.
Как сообщили Арменпресс в Департаменте информации и по связям с общественностью аппарата премьер-министра Армении, на выставке представлена коллекция Народного художника Армении Валмара (Владимира Маргаряна), формировавшаяся с 1970-х годов. В него включена лишь часть (около 60 произведений) живописных и графических произведений выдающихся армянских художников, собранных путем покупок, обмена и дарения. Представленные на выставке графическая работа Мартина Петросяна является новым даром Валмара Национальной галерее Армении.