Նիկոլ Փաշինյանն Ազգային տոնի առիթով շնորհավորել է Շվեդիայի վարչապետին
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Շվեդիայի Թագավորության վարչապետ Ուլֆ Կրիստերսոնին՝ Ազգային տոնի առիթով:
«Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և Շվեդիայի բարեկամ ժողովրդին Ազգային տոնի առթիվ։
Շվեդիան Հայաստանի վստահելի գործընկերն է, և մենք կարևորում ենք Հայաստանի և Շվեդիայի գործընկերային հարաբերությունների շարունակական զարգացումը:
Հայաստանը բարձր է գնահատում իր առջև ծառացած բազմաթիվ մարտահրավերների հաղթահարման գործում շվեդական կառավարության ցուցաբերած աջակցությունը։
Մեր երկրների միջև առկա բարեկամական հարաբերությունների ներկա մակարդակը հնարավորություն է ընձեռում ընդլայնելու մեր փոխգործակցությունը ինչպես երկկողմ, այնպես էլ բազմակողմ հարթակներում, այդ թվում՝ Հայաստանում ժողովրդավարական բարեփոխումների առավել խթանման, ինչպես նաև Հայաստան-Եվրամիություն կապերի սերտացման համատեքստում։
Լիահույս եմ, որ համատեղ ջանքերով նոր լիցք կհաղորդենք Հայաստանի և Շվեդիայի համագործակցությանը՝ նպաստելով երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող ոլորտներում առկա ներուժի օգտագործմանը։
Մաղթում եմ Ձեզ և Շվեդիայի կառավարությանը հաջողություն և նոր ձեռքբերումներ, իսկ բարեկամ շվեդ ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարգավաճում»։

Никол Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Швеции по случаю Национального праздника страны
Премьер-министр Армении Никол Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Королевства Швеция Ульфу Кристерссону по случаю Национального праздника страны. Как передает “Арменпресс”, в послании говорится:
“Сердечно поздравляю Вас и дружественный народ Швеции с Национальным праздником.
Швеция является надежным партнером Армении, и мы ценим постоянное развитие партнерских отношений между Арменией и Швецией. Армения высоко ценит поддержку, оказанную правительством Швеции в преодолении многих проблем, с которыми сталкивается наша страна.
Текущий уровень дружественных отношений между нашими странами дает возможность расширить наше сотрудничество как в двустороннем формате, так и в рамках многосторонних платформ, в том числе в контексте дальнейшей стимуляции демократических реформ в Армении, а также сближения связей между Арменией и Европейским союзом.
Надеюсь, что совместными усилиями мы придадим новый импульс сотрудничеству между Арменией и Швецией, способствуя использованию имеющегося потенциала в представляющих взаимный интерес сферах.
Желаю Вам и правительству Швеции успехов и новых достижений, а дружественному шведскому народу - мира и процветания”.