Սուրեն Պապիկյանը Բուլղարիայում «ՀԵՄՈՒՍ-2024» միջազգային ցուցահանդեսի ժամանակ զրուցել է ռազմարդյունաբերական ընկերությունների ղեկավարների հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Բուլղարիա կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը հունիսի 5-ին այցելել է Պլովդիվ քաղաքում բացված «ՀԵՄՈՒՍ-2024» միջազգային ցուցահանդես։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին Սուրեն Պապիկյանը գրառում է կատարել «Ֆեյսբուք» սոցիալական ցանցի իր էջում:
«Մասնակցել եմ ցուցահանդեսի բացման պաշտոնական արարողությանը:
Այնուհետև շրջել եմ ցուցահանդեսի տաղավարներով, ծանոթացել սպառազինության ներկայացված ցուցանմուշներին, զրուցել ռազմաարդյունաբերական մի շարք ընկերությունների ղեկավարների և ներկայացուցիչների հետ»,- գրել է նախարարը:

На международной выставке HEMUS-2024 Сурен Папикян беседовал с руководителями военно-промышленных комплексов
В рамках рабочего визита в Болгарию министр обороны Республики Армения Сурен Папикян посетил открывшуюся 5 июня в Пловдиве международную выставку HEMUS-2024.
Как передает «Арменпресс», об этом Сурен Папикян написал на своей странице в соцсети Facebook.
«Я участвовал в официальной церемонии открытия выставки. Обошел выставочные павильоны, ознакомился с представленными экспонатами вооружений, пообщался с руководителями и представителями ряда военно-промышленных компаний», - написал министр.