Սուրեն Պապիկյանը Բուլղարիայում «ՀԵՄՈՒՍ-2024» միջազգային ցուցահանդեսի ժամանակ զրուցել է ռազմարդյունաբերական ընկերությունների ղեկավարների հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Բուլղարիա կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը հունիսի 5-ին այցելել է Պլովդիվ քաղաքում բացված «ՀԵՄՈՒՍ-2024» միջազգային ցուցահանդես։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին Սուրեն Պապիկյանը գրառում է կատարել «Ֆեյսբուք» սոցիալական ցանցի իր էջում:
«Մասնակցել եմ ցուցահանդեսի բացման պաշտոնական արարողությանը:
Այնուհետև շրջել եմ ցուցահանդեսի տաղավարներով, ծանոթացել սպառազինության ներկայացված ցուցանմուշներին, զրուցել ռազմաարդյունաբերական մի շարք ընկերությունների ղեկավարների և ներկայացուցիչների հետ»,- գրել է նախարարը:

YEREVAN, JUNE 5, ARMENPRESS. On the sidelines of his working visit to Bulgaria, Minister of Defence of Armenia Suren Papikyan attended the "HEMUS 2024" international exhibition, which was opened in Plovdiv on June 5th.
In a Facebook post Papikyan wrote that he participated in the official opening ceremony of the exhibition.
“Following the ceremony, I toured the exhibition pavilions, reviewed the displayed weaponry exhibits, and engaged in discussions with the leaders and representatives of various military-industrial companies,” Armenian Defence Minister added.