Հայաստանն առաջին անգամ կմասնակցի պաշտպանության և անվտանգության EUROSATORY ցուցահանդեսին
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանն առաջին անգամ կներկայացվի ցամաքային և ցամաքաօդային պաշտպանության և անվտանգության EUROSATORY ցուցահանդեսին, որը կանցկացվի 2024 թվականի հունիսի 17-ից 21-ը, Փարիզում։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին Ֆրանսիա-Հայաստան առևտրաարդյունաբերական պալատից, ցուցահանդեսը կհյուրընկալի ավելի քան 1800 մասնակցի 90 երկրից, ինչպես նաև մոտ 98000 այցելուի և մասնագետի:
«Հայաստան» տաղավարը կհյուրընկալի Ֆրանսիա- Հայաստան առևտրաարդյունաբերական պալատի անդամ և հայկական ռազմարդյունաբերական համալիրի ընկերությունների պատվիրակությունը։ Սա հնարավորություն կընձեռի հայկական այս ընկերություններին առաջին անգամ ներկայացնելու իրենց տեխնոլոգիաներն ու լուծումները Եվրոպայի միջազգային ցուցահանդեսում՝ պայմանագրեր կնքելու նպատակով։
Ցուցահանդեսի ընթացքում հունիսի 18-ին GICAT տաղավարում (Ֆրանսիայի պաշտպանության և անվտանգության արդյունաբերության կազմակերպություն) տեղի կունենա ֆրանս-հայկական համաժողով՝ նվիրված Հայաստանի կարիքներին պաշտպանության ոլորտում և Ֆրանսիայի հետ ընթացիկ համագործակցությանը:
Համաժողովին կմասնակցեն ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը, ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարար Մխիթար Հայրապետյանը, GICAT-ն ու իր անդամները, ինչպես նաև Ֆրանսիա - Հայաստան առևտրաարդյունաբերական պալատի անդամներ։
EUROSATORY պաշտպանության և անվտանգության միջազգային ցուցահանդեսում Հայաստանի տաղավարը կղեկավարի Ֆրանսիա - Հայաստան առևտրաարդյունաբերական պալատը` Տիգրան Առաքելյանի նախագահությամբ։

Armenia will be represented at EUROSATORY international Defense & Security exhibition for the first time
YEREVAN, JUNE 5, ARMENPRESS. For the first time, Armenia will be represented at EUROSATORY, the world's number one land and air-land Defense and Security exhibition, which will be held in Paris from June 17 to 21, 2024.
According to a press release from the Chamber of Commerce and Industry France Armenia, the exhibition will host over 1,800 exhibitors from 90 countries, with an expected attendance of 98,000 visitors and professionals.
The “Armenia” pavilion will house a delegation of companies that are members of the CCI France Armenia and integrated part of the Armenian military-industrial complex. This will be an opportunity for these Armenian companies to showcase their technologies and solutions for the first time in Europe at an international exhibition, with the aim of signing contracts.
During the exhibition, on Tuesday, June 18, a Franco-Armenian conference on Armenia's defense needs and ongoing cooperation with France will take place at the GICAT pavilion (French land and air defense and security industry organization).
The conference will be attended by the Minister of Defense of the Republic of Armenia Suren Papikyan, the Minister of High-Tech Industry Mkhitar Hayrapetyan, the GICAT and its members, as well as the CCI France Armenia and its members.
The “Armenia” pavilion at the EUROSATORY international Defense & Security exhibition will be operated by Chamber of Commerce and Industry France Armenia, chaired by Tigran Arakelian.