Հայաստանն առաջին անգամ կմասնակցի պաշտպանության և անվտանգության EUROSATORY ցուցահանդեսին
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանն առաջին անգամ կներկայացվի ցամաքային և ցամաքաօդային պաշտպանության և անվտանգության EUROSATORY ցուցահանդեսին, որը կանցկացվի 2024 թվականի հունիսի 17-ից 21-ը, Փարիզում։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին Ֆրանսիա-Հայաստան առևտրաարդյունաբերական պալատից, ցուցահանդեսը կհյուրընկալի ավելի քան 1800 մասնակցի 90 երկրից, ինչպես նաև մոտ 98000 այցելուի և մասնագետի:
«Հայաստան» տաղավարը կհյուրընկալի Ֆրանսիա- Հայաստան առևտրաարդյունաբերական պալատի անդամ և հայկական ռազմարդյունաբերական համալիրի ընկերությունների պատվիրակությունը։ Սա հնարավորություն կընձեռի հայկական այս ընկերություններին առաջին անգամ ներկայացնելու իրենց տեխնոլոգիաներն ու լուծումները Եվրոպայի միջազգային ցուցահանդեսում՝ պայմանագրեր կնքելու նպատակով։
Ցուցահանդեսի ընթացքում հունիսի 18-ին GICAT տաղավարում (Ֆրանսիայի պաշտպանության և անվտանգության արդյունաբերության կազմակերպություն) տեղի կունենա ֆրանս-հայկական համաժողով՝ նվիրված Հայաստանի կարիքներին պաշտպանության ոլորտում և Ֆրանսիայի հետ ընթացիկ համագործակցությանը:
Համաժողովին կմասնակցեն ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը, ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարար Մխիթար Հայրապետյանը, GICAT-ն ու իր անդամները, ինչպես նաև Ֆրանսիա - Հայաստան առևտրաարդյունաբերական պալատի անդամներ։
EUROSATORY պաշտպանության և անվտանգության միջազգային ցուցահանդեսում Հայաստանի տաղավարը կղեկավարի Ֆրանսիա - Հայաստան առևտրաարդյունաբերական պալատը` Տիգրան Առաքելյանի նախագահությամբ։

Армения впервые примет участие в выставке обороны и безопасности EUROSATORY
Армения впервые будет представлена ​​на выставке наземной, противовоздушной обороны и безопасности EUROSATORY, которая пройдет с 17 по 21 июня 2024 года в Париже.
Как сообщили «Арменпресс» в Торгово-промышленной палате Франция-Армения, в выставке примут участие более 1800 участников из 90 стран, а также около 98 000 посетителей и специалистов.
Павильон «Армения» примет делегацию компаний-членов Торгово-промышленной палаты Франция-Армения и компаний армянского военно-промышленного комплекса. Это даст возможность этим армянским компаниям впервые представить свои технологии и решения на европейской международной выставке с целью подписания контрактов.
18 июня в рамках выставки в павильоне GICAT (Французская организация оборонной и охранной промышленности) состоится французско-армянский форум, посвященный потребностям Армении в сфере обороны и текущему сотрудничеству с Францией.
В конференции примут участие министр обороны РА Сурен Папикян, министр высокотехнологичной промышленности РА Мхитар Айрапетян, GICAT и ее члены, а также члены Торгово-промышленной палаты Франция-Армения.
На международной выставке обороны и безопасности EUROSATORY павильоном Армении будет управлять Торгово-промышленная палата Франция-Армения под председательством Тиграна Аракеляна.