Հայ մրցավարները կսպասարկեն կանանց ԵԱ-ի Բոսնիա և Հերցեգովինա-Մալթա հանդիպումը
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի մրցավարները կսպասարկեն Կանանց Եվրոպայի առաջնության Բոսնիա և Հերցեգովինա-Մալթա հանդիպումը:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` այս մասին գրում է Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան: Հունիսի 6-ին Բոսնիա և Հերցեգովինայի Զենիցա քաղաքում կկայանա Կանանց Եվրոպայի 2025 թվականի առաջնության որակավորման փուլի Բոսնիա և Հերցեգովինա-Մալթա հանդիպումը:
Հանդիպման մրցավար է նշանակվել Սոֆիկ Թորոսյանը, մրցավարի օգնականներ՝ Լիանա Գրիգորյանը և Քրիստինե Գրիգորյանը: Հանդիպման 4-րդ պաշտոնյան կլինի Զավեն Հովհաննիսյանը:
Իսկ հունիսի 4-ին Ֆինլանդիայի Տամպերե քաղաքի «Տամելան» մարզադաշտում կկայանա Կանանց Եվրոպայի 2025 թվականի առաջնության որակավորման փուլի Ֆինլանդիա-Նիդեռլանդներ հանդիպումը: Հանդիպման մրցավարների տեսուչ է նշանակվել ՀՖՖ տեսուչ Քնարիկ Գրիգորյանը։

Armenian referees to officiate Women’s European Qualifiers match between Bosnia and Herzegovina and Malta
YEREVAN, JUNE 3, ARMENPRESS. On June 6, the Bosnia and Herzegovina and Malta match of the Women's European Championship 2025 qualifying round will take place in Zenica, Bosnia and Herzegovina, reported FFA.
Sofik Torosyanis appointed as the Referee of the match, Liana Grigoryan and Kristine Grigoryan will serve as Assistant Referees, while the 4thofficial will beZaven Hovhannisyan.
And on June 4, the Finland-Netherlands match of the Women's European Championship 2025 qualifying round will be held at Tamelan Stadium in Tampere, Finland. Knarik Grigoryan was appointed inspector of referees of the match.