Ալի Բաղերի Քանին նշանակվել է Իրանի արտգործնախարարի պաշտոնակատար. IRNA
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Իրանի կառավարության խորհուրդը երկրի արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Ալի Բաղերի Քանիին նշանակել է արտգործնախարարի պաշտոնակատար՝ ուղղաթիռի վթարի հետևանքով Հոսեյն Ամիր Աբդոլլահիանի զոհվելուց հետո։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդում է IRNA գործակալությունը։
Ըստ հրապարակման՝ այս մասին հայտնել է կառավարության խոսնակը՝ կառավարության խորհրդի արտակարգ հանդիպումից հետո։
Ինչպես ավելի վաղհայտնել էր«Արմենպրես»-ը, Իրանի նախագահ Էբրահիմ Ռայիսիի ուղղաթիռը վայրէջք կատարելիս կործանվել էր Իրանի Արևելյան Ադրբեջանի նահանգում, երբ նա երկրի արտգործնախարար Հոսեյն Ամիր Աբդոլլահիանի և այլ պաշտոնյաների հետ վերադառնում էր Իրանի և Ադրբեջանի Հանրապետության սահմանին գտնվող ջրամբարի բացման արարողությունից։ Կործանված ուղղաթիռում գտնվողներից ոչ ոք ողջ չի մնացել։

YEREVAN, MAY 20, ARMENPRESS. Iran's government board appointed on Monday Deputy Foreign Minister Ali Bagheri Kani as acting foreign minister following the death of Hossein Amir-Abdollahian in a helicopter crash, according to IRNA.
The decision was made during the extraordinary meeting of the government board, the government spokesman said.
Asreported earlier, Iranian President Ebrahim Raisi and the country's Foreign Minister Hossein Amir-Abdollahian died in the helicopter crash that occurred on Sunday. President Raisi was returning from a ceremony to inaugurate a dam on Iran’s border with the Republic of Azerbaijan, when his helicopter crashed upon landing in Varzaqan region on Sunday. No one has survived the crash.