Մոսկվան հայ-ադրբեջանական հարաբերությունների կարգավորման համատեքստում եռակողմ աշխատանքը վերսկսելու անհրաժեշտություն է տեսնում
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Միխայիլ Գալուզինն ընդունել է Ռուսաստանում Հայաստանի դեսպան Վաղարշակ Հարությունյանին։ Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին հաղորդագրություն է տարածել Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարարությունը։
Նշվում է, որ զրույցի ընթացքում քննարկվել է հայ-ադրբեջանական հարաբերությունների կարգավորման գործընթացը։ Ռուսական կողմն ընդգծել է այդ ուղղությամբ եռակողմ աշխատանքի շուտափույթ վերականգնման անհրաժեշտությունը՝ հիմնված Ռուսաստանի, Հայաստանի և Ադրբեջանի ղեկավարների մի շարք պայմանավորվածությունների վրա։

Москва видит необходимость возобновления трехсторонней работы в контексте нормализации армяно-азербайджанских отношений
Заместитель министра иностранных дел России Михаил Галузин принял посла Армении в России Вагаршака Арутюняна. Как передает «Арменпресс», об этом сообщает Министерство иностранных дел России.
Отмечается, что в ходе беседы был обсужден процесс нормализации армяно-азербайджанских отношений. Российская сторона подчеркнула необходимость скорейшего возобновления трехсторонней работы в этом направлении на основе ряда договоренностей лидеров России, Армении и Азербайджана.