Մոսկվան հայ-ադրբեջանական հարաբերությունների կարգավորման համատեքստում եռակողմ աշխատանքը վերսկսելու անհրաժեշտություն է տեսնում
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Միխայիլ Գալուզինն ընդունել է Ռուսաստանում Հայաստանի դեսպան Վաղարշակ Հարությունյանին։ Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին հաղորդագրություն է տարածել Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարարությունը։
Նշվում է, որ զրույցի ընթացքում քննարկվել է հայ-ադրբեջանական հարաբերությունների կարգավորման գործընթացը։ Ռուսական կողմն ընդգծել է այդ ուղղությամբ եռակողմ աշխատանքի շուտափույթ վերականգնման անհրաժեշտությունը՝ հիմնված Ռուսաստանի, Հայաստանի և Ադրբեջանի ղեկավարների մի շարք պայմանավորվածությունների վրա։

YREVAN, JANUARY 18, ARMENPRESS. Armenian Ambassador to Russia Vagharshak Harutyunyan has met with Deputy Foreign Minister of Russia Mikhail Galuzin.
In a readout, the Russian Foreign Ministry said Galuzin and the Armenian Ambassador discussed the Armenian-Azerbaijani normalization process.
“The Russian side emphasized the need for swift restoration of the trilateral work in this direction, based on a number of agreements between the leaders of Russia, Armenia and Azerbaijan,” the Russian Foreign Ministry said.