Երևանից, Թեհրանից և մի քանի քաղաքներից ուղևորված ինքնաթիռները չեն կարողացել վայրէջք կատարել Թբիլիսիի օդանավակայանում
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Թբիլիսիի միջազգային օդանավակայանը հունվարի 11-ին մառախուղի պատճառով չի կարողացել մի քանի չվերթի ինքնաթիռ ընդունել:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնում են վրացական լրատվամիջոցները:
Մոսկվայից չվերթ իրականացնող Georgian Airways ավիաընկերությունը վայրէջք է կատարել Քութայիսում։ Հետ են վերադարձել Երևանից, Թեհրանից և Բաքվից թռչող ինքնաթիռները: Երևանից Թբիլիսի չվերթն իրականացնում էր Air Dilijans ավիաընկերությունը:
Ավելի վաղ Վրաստանի շրջակա միջավայրի ազգային գործակալությունը զգուշացրել էր առաջիկա օրերին եղանակային պայմանների վատացման մասին։

Тбилисский международный аэропорт из-за тумана не смог принять несколько рейсов, в том числе из Еревана
Тбилисский международный аэропорт 11 января не смог принять несколько рейсов из-за тумана. Как сообщает Арменпресс со ссылкой на грузинские СМИ, самолеты, летевшие из Еревана, Баку и Тегерана (Air Dilijans, AZAL, Qeshm Air) вернулись обратно.
Рейс Georgian Airways из Москвы сел в Кутаиси.
Ранее Национальное агентство окружающей среды Грузии предупредило об ухудшении погоды в ближайшие дни. В Тбилиси до конца недели по ночам заморозки. Потепление в столице ожидается в середине будущей недели.