Թուրքիան օդային հարվածներ է հասցրել Սիրիայի հյուսիս-արևելքում գտնվող քրդական հենակետերին
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Թուրքական բանակը ռմբակոծել է քրդական «Սիրիայի դեմոկրատական ​​ուժերի» մի քանի թիրախներ Սիրիայի հյուսիս-արևելքում գտնվող Հասաքե նահանգի Ղամիշլի քաղաքում։ Այդ մասին տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը՝ վկայակոչելով «ՌԻԱ Նովոստի»-ն։
Նշվում է, որ թուրքական ռազմական ինքնաթիռներն ու անօդաչու թռչող սարքերը շարունակաբար ռմբակոծել են քրդական դիրքերը Ղամիշլիի հյուսիսում գտնվող երկաթուղային կայարանի և էլեկտրակայանի տարածքում, ինչը հանգեցրել է էլեկտրաէներգիայի անջատման։
Թուրքական օդուժը գրոհել է նաև Թալ Օդեում գտնվող գազի հանքավայրը, ինչի արդյունքում խաթարել է գազի մատակարարումը տարածաշրջանից դեպի նավթավերամշակման գործարաններ։ Խաթարվել է նաև դիզվառելիքի մատակարարումը։
Թուրքական բանակը օդային և ցամաքային ռազմական գործողություններ է իրականացնում Հյուսիսային Իրաքում և Սիրիայում Քրդստանի աշխատավորական կուսակցության անդամների դեմ, որը Թուրքիան համարում է ահաբեկչական կազմակերպություն, ինչպես նաև Ժողովրդական ինքնապաշտպանական ճակատի դեմ, որը Թուրքիան համարում է «Սիրիայի դեմոկրատական ​​ուժերի» մասնաճյուղը։

Турция нанесла авиаудары по курдам на северо-востоке Сирии
Турецкая армия подвергла бомбардировке несколько объектов курдских Сирийских демократических сил (СДС) в городе Камышлы в провинции Хасаке на северо-востоке Сирии. Как передает Арменпресс со ссылкой на РИА новости, об этом сообщил местный источник.
"Турецкие военные самолеты и беспилотники непрерывно бомбят позиции СДС в районе железнодорожной станции и электростанции на севере Камышлы, что привело к отключению электроэнергии", - уточнил источник.
Он добавил, что турецкие ВВС также атаковали "газовое месторождение Таль-Оде, что привело к нарушению поставок газа из этого региона, четыре нефтяных месторождения в Румейлане и четыре нефтеперерабатывающих завода, принадлежащих СДС, что вызвало перебои в поставках дизельного топлива".
По его словам, турецкая артиллерия целилась по скоплению транспортных средств, принадлежащих СДС, а также по зданию одного из министерств, связанного с этим движением.