Ադրբեջանը Հայաստանին առաջարկել է հանդիպում անցկացնել պետական սահմանին
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Ադրբեջանը Հայաստանին հանդիպում է առաջարկել հայ-ադրբեջանական սահմանին՝ խաղաղության պայմանագրի շուրջ բանակցությունները շարունակելու համար։ Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին հաղորդագրություն է տարածել Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարությունը։
«Երկու կողմերն էլ պատասխանատվություն են կրում խաղաղ գործընթացը շարունակելու համար, ներառյալ՝ փոխադարձ ընդունելի վայրի ընտրությունը կամ պետական սահմանին հանդիպման վերաբերյալ որոշումը»,- նշված է նախարարության տարածած տեղեկատվության մեջ։
Ադրբեջանի ԱԳՆ-ն հույս է հայտնել, որ Հայաստանը դրական կարձագանքի, որպեսզի մոտակա ժամանակահատվածում սկսվեն բանակցությունները։
Հայաստանի արտաքին գործերի նախարարությունը նոյեմբերի 21-ին հայտնեց, որ ադրբեջանական կողմին են փոխանցվել խաղաղության պայմանագրի տեսքտի վերաբերյալ Հայաստանի 6-րդ առաջարկները։

Азербайджан предложил Армении провести встречу на государственной границе
Азербайджан предложил Армении провести встречу на армяно-азербайджанской границе для продолжения переговоров по мирному договору. Как передает «Арменпресс», сообщение об этом распространил МИД Азербайджана.
«Обе стороны несут ответственность за продолжение мирного процесса, в том числе за выбор взаимоприемлемого места и решении о встрече на государственной границе.
МИД Азербайджана выразил надежду, что Армения отреагирует положительно, и переговоры состоятся в ближайшее время.
МИД Армении 21 ноябр сообщил , что шестое предложение Армении относительно заключения мирного договора было передано азербайджанской стороне.