Հայաստանն Ադրբեջանին է փոխանցել խաղաղության պայմանագրի վերաբերյալ իր 6-րդ առաջարկը
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայկական կողմը ադրբեջանական կողմին է փոխանցել Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության պայմանագրի վերաբերյալ իր 6-րդ առաջարկը։ Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, X-ի միկրոբլոգում այս մասին գրառում է արել Հայաստանի արտաքին գործերի նախարարությունը։
«Ադրբեջանի հետ խաղաղության պայմանագրի ստորագրմանն ուղղված դիվանագիտական ջանքերի ակտիվացման մասին վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի նոյեմբերի 18-ի հրապարակային հայտարարությունից հետո հայկական կողմը ադրբեջանական կողմին է ներկայացրել համաձայնագրի իր 6-րդ առաջարկը: Հայաստանը շարունակում է հավատարիմ մնալ նախկինում հայտարարված սկզբունքների հիման վրա հարաբերությունների կարգավորման փաստաթղթի կնքմանն ու ստորագրմանը»,- նշված է ԱԳ նախարարության հայտարարության մեջ։

Armenia conveys new proposal to Azerbaijan on peace treaty
YEREVAN, NOVEMBER 21, ARMENPRESS. Armenia has submitted to Azerbaijan its 6th proposal regarding a peace treaty, the Armenian foreign ministry has said.
“Following up Armenian PM Nikol Pashinyan’s public statement of November 18th to intensify diplomatic efforts to achieve signing of a peace treaty with Azerbaijan, the Armenian side submitted its 6th proposal of the Agreement to Azerbaijani side. Armenia remains committed to conclude and sign a document on normalization of relations based on previously announced principles,” the foreign ministry said on X.