Իրանի նախագահն իսլամական երկրներին կոչ է արել Պաղեստինի հարցում վճռական որոշում կայացնել
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Իրանի Իսլամական Հանրապետության նախագահ Էբրահիմ Ռայիսին կոչ է արել իսլամական երկրների ղեկավարներին Պաղեստինի հարցում հաստատուն որոշում կայացնել և իրականացնել այն։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում է IRNA-ն:
Ռայիսին այս մասին ասել է Իսլամական համագործակցության կազմակերպության արտահերթ հանդիպումից առաջ:
«Ակնկալվում է, որ իսլամական երկրների ղեկավարները Պաղեստինի հարցում, որն աշխարհում ամենակարևոր հարցն է, հաստատուն որոշում կկայացնեն, և որոշումն ամբողջությամբ կիրականացվի»,- ասել է Իրանի նախագահը՝ կոչ անելով խոսելու փոխարեն գործի անցնել:
Ռայիսին հավելել է, որ Իսրայելի կողմից Գազայի ռմբակոծության անհապաղ դադարեցումը, Գազայի ժողովրդի համար օգնության ճանապարհի բացումը, Գազայի իրավունքների իրացումը և այլ հարցեր կազմակերպության հիմնական նպատակներն են:

Президент Ирана призвал исламские страны принять твердое решение по вопросу Палестины
Президент Исламской Республики Иран Эбрагим Раиси призвал лидеров исламских стран принять твердое решение по вопросу Палестины и реализовать его.
Об этом Раиси заявил перед внеочередным заседанием Организации исламского сотрудничества.
"Ожидается, что лидеры исламских стран примут твердое решение по вопросу Палестины, который является самым важным вопросом в мире, и это решение будет полностью выполнено", - заявил иранский президент, призывая к действию вместо разговоров.
Раиси добавил, что немедленное прекращение израильских бомбардировок Газы, открытие пути для помощи народу Газы, реализация прав Газы и другие вопросы являются основными целями организации.