ՀՖՖ նախագահի ընտրությունները կկայանան դեկտեմբերի 23-ին
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահի ընտրությունները կկայանան դեկտեմբերի 23-ին:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` այս մասին հայտնում է Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիանն: ՀՖՖ Տեխնիկական կենտրոն/Ֆուտբոլի ակադեմիայում կայացել է ՀՖՖ Գործադիր կոմիտեի հերթական նիստը:
Օրակարգի միակ հարցը ՀՖՖ 24-րդ հերթական ժողովի անցկացման վայրի, օրվա և ժամի հաստատումն էր: Որոշվել է ՀՖՖ հերթական ժողովն անցկացնել դեկտեմբերի 23-ին՝ ժամը 13:00-ին, ՀՖՖ գրասենյակում (Խանջյան 27): ՀՖՖ նախագահի պաշտոնավարման ժամկետի լրացմամբ պայմանավորված՝ ՀՖՖ 24-րդ հերթական ժողովն ընտրական է։
Համաձայն Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի Կանոնադրության 30-րդ կետի 3-րդ ենթակետի՝ ՀՖՖ ժողովի յուրաքանչյուր անդամ կարող է առաջարկել մեկ թեկնածու ՀՖՖ նախագահի տեղի համար։
ՀՖՖ կանոնադրության 86-րդ կետի 4-րդ ենթակետի համաձայն՝ ՀՖՖ նախագահի 2023թ. ընտրություններին 4 տարվա պաշտոնավարման ժամկետը կկրճատվի մինչև 3 տարի, որպեսզի մինչև 2026 թ-ը գործադիր կոմիտեի անդամների պաշտոնավարման ժամկետները հավասարեցվեն:
Թեկնածուների՝ ՀՖՖ Ընտրական կոմիտեի կողմից հաստատված վերջնական և պաշտոնական ցուցակը տրամադրվում է ՀՖՖ անդամներին ՀՖՖ նախագահի ընտրության համար հրավիրվող ժողովից առնվազն 10 օր առաջ։

Выборы президента Федерации футбола Армении состоятся 23 декабря
Как передает «Арменпресс», Федерация футбола Армении сообщает, что в Техническом центре/Академии футбола ФФА состоялось очередное заседание исполкома ФФА.
Единственным вопросом повестки дня было утверждение места, дня и времени проведения 24-го очередного заседания ФФА. Очередное заседание ФФА решено провести 23 декабря в 13:00 в офисе ФФА (ул. Ханджяна, 27). В связи с завершением срока полномочий президента ФФА на 24 очередном заседании ФФА состоятся выборы нового президента.
Согласно подпункту 3 пункта 30 Устава Федерации футбола Армении, каждый член собрания ФФА может предложить одну кандидатуру на должность президента ФФА.
Согласно подпункту 4 статьи 86 Устава Федерации футбола Армении, на выборах президента 2023 г. срок полномочий Правления с 4 лет будет сокращен до 3 лет, в целях уравнивания сроков полномочий с членами Исполкома до 2026 года.
Окончательный и официальный список кандидатов, одобренный Избирательной комиссией ФФА, предоставляется членам ФФА не позднее, чем за 10 дней до собрания, назначенного для выборов президента ФФА.