ԿԽՄԿ աշխատակիցների օգնությամբ մինչ այժմ ԼՂ-ից Հայաստան է տեղափոխվել 220 աճյուն
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Սեպտեմբերի 19-ի ռազմական գործողությունների սրացումից ի վեր, մինչ այժմ Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի աշխատակիցները օգնել են Հայաստան տեղափոխել 220 աճյուն, որոնց թվում են նաև վառելիքի պահեստում տեղի ունեցած պայթյունի զոհերը։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին տեղեկացնում են ԿԽՄԿ հայաստանյան գրասենյակից։
«Զոհերին նույնականացնելն այս պահին մեծ մարտահրավեր է․մեր դատաբժշկական փորձագետները շարունակում են աշխատել՝ անցյալ ամիս վառելիքի պահեստի ողբերգական պայթյունի զոհերի աճյունների հետ արժանապատիվ վարվեցողություն երաշխավորելու համար»,-նշված է կոմիտեի հաղորդագրության մեջ։

ICRC supported transferring of 220 remains to Armenia
YEREVAN, OCTOBER 26, ARMENPRESS.Since the escalation of hostilities on September 19, the representatives of the International Committee of the Red Cross have supported transferring of 220 remains to Armenia, including victims of the fuel depot explosion that took place near Stepanakert.
"Identifying the victims is now a big challenge. Our forensic experts continue to work to ensure the dignified management of the remains of victims of last month's tragic fuel depot explosion," the International Committee of the Red Cross (ICRC) Armenia Office said in a statement.