Իրանում հեղեղումների հետևանքով կա 1 զոհ, ավելի քան 450 վիրավոր
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Իրանի վեց նահանգներում մոլեգնած հեղեղումների հետևանքով 1 մարդ է զոհվել, առնվազն 457 մարդ՝ տուժել։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այդ մասին հայտնում է ISNA գործակալությունը՝ վկայակոչելով Իրանի Կարմիր մահիկի ընկերությունը։
Ընդհանուր առմամբ, տարերքի հարվածի տակ է հայտնվել առնվազն 15 քաղաք, որոնց բնակիչներին օգնություն են ցուցաբերում 59 օպերատիվ խմբեր, որոնց կազմում կա 204 փրկարար։ Հեղեղումից տուժածներին տրվում են առաջին անհրաժեշտության իրեր և սնունդ, անհետաձգելի ծառայությունները նրանցից ոմանց տարհանում են անվտանգ շրջաններ և տրամադրում ժամանակավոր կացարաններ:
Տարերքի ազդեցությունից ամենաշատը տուժել են Իսլամական Հանրապետության հյուսիս-արևմուտքում գտնվող նահանգները, ինչպիսիք են Արդաբիլը, Արևմտյան Ադրբեջանը և Արևելյան Ադրբեջանը:

В результате наводнений в Иране погиб 1 человек, более 450 получили травмы
В результате наводнений в шести провинциях Ирана не менее 457 человек получили травмы, погиб 1 человек. «Арменпресс» передает об этом, со ссылкой на агентство ISNA, опубликовавщего сообщение Общества Красного Полумесяца Ирана.
В целом от стихии пострадало не менее 15 городов, их жителям оказывают помощь 59 оперативных групп, в том числе 204 спасателя. Пострадавшие от наводнения обеспечиваются предметами первой необходимости и продуктами питания, экстренные службы эвакуируют некоторых из них в безопасные районы и предоставляют временные убежища.
Больше всего от стихии пострадали провинции на северо-западе Исламской Республики, такие как Ардебиль, Западный Азербайджан и Восточный Азербайджан.