Հիքմեթ Հաջիևը հայտարարել է, որ Ադրբեջանը պատրաստ է Բրյուսելում եռակողմ հանդիպմանը
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ադրբեջանի նախագահի օգնական Հիքմեթ Հաջիևը հայտարարել է, որ Ադրբեջանը պատրաստ է մոտ ապագայում Հայաստանի, Ադրբեջանի և Եվրամիության մասնակցությամբ Բրյուսելում եռակողմ հանդիպումներ անցկացնել:
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, Հաջիևն այս մասին գրել է Х-ի իր միկրոբլոգում:
«Ադրբեջանը աջակցում է Բրյուսելի եռակողմ գործընթացին և տարածաշրջանային խաղաղության օրակարգին՝ Եվրամիության, Ադրբեջանի և Հայաստանի ձևաչափով՝ Եվրամիության խորհրդի նախագահ Շառլ Միշելի աջակցությամբ։ Այս համատեքստում Ադրբեջանը հանդես է գալիս բազմաթիվ խաղաղարար նախաձեռնություններով, ներառյալ խաղաղության պայմանագրի կնքումը»,- նշել է Հաջիևը։
Նրա խոսքով, Ադրբեջանը նաև աջակցում է Բաքվի և Երևանի միջև հարաբերությունների կարգավորման գործընթացի, ինչպես նաև խաղաղության պայմանագրի ստորագրման շուրջ ուղիղ երկկողմ երկխոսությանը և բանակցություններին։

Помощник президента Азербайджана заявил, что Баку готов к трехсторонней встрече в Брюсселе
Помощник президента Азербайджана Хикмет Гаджиев заявил, что Азербайджан готов в ближайшее время провести трехсторонние встречи в Брюсселе с участием Армении, Азербайджана и Евросоюза.
Как сообщает Арменпресс, об этом Гаджиев написал в соцсети X.
"Азербайджан поддерживает трехсторонний процесс Брюсселя и региональную мирную повестку дня в формате Евросоюза, Азербайджана и Армении при поддержке председателя Европейского совета Шарля Мишеля. В этом контексте Азербайджан выдвигает множество миротворческих инициатив, в том числе подписание мирного договора", - отметил Гаджиев.
По его словам, Азербайджан также поддерживает процесс нормализации отношений между Баку и Ереваном, а также прямой двусторонний диалог и переговоры по подписанию мирного договора.