ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսաստանը մտադիր է շարունակել բոլոր անհրաժեշտ ջանքերը՝ 2020-2022 թվականներին Ռուսաստանի, Հայաստանի և Ադրբեջանի ղեկավարների միջև գոյություն ունեցող եռակողմ համաձայնության հիման վրա տարածաշրջանում կայուն և տևական խաղաղություն հաստատելու համար։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին ասված է Հայաստանի Հանրապետությունում Ռուսաստանի դեսպանատան տարածած հայտարարության մեջ:
«2020 թվականի ողբերգական իրադարձությունների սկզբի հիշատակի օրը մենք հայ ժողովրդի հետ միասին սգում ենք զոհերի համար, մեր ցավակցությունն ենք հայտնում նրանց ընտանիքներին և շուտափույթ ապաքինում մաղթում բոլոր տուժածներին»,- նշել են ՀՀ-ում ՌԴ դեսպանատնից՝ հավելելով, որ ռուսական կողմի, այդ թվում՝ ռուս խաղաղապահ զորակազմի գործունեության ուշադրության կենտրոնում են Լեռնային Ղարաբաղի հայ բնակչության հումանիտար հրատապ խնդիրները։

Russia intends to continue necessary efforts for establishing sustainable and lasting peace in the region – embassy
YEREVAN, SEPTEMBER 27, ARMENPRESS. Russia intends to continue all necessary efforts for establishing sustainable and lasting peace in the region on the basis of the existing trilateral agreements between the leaders of Russia, Armenia and Azerbaijan of 2020-2022, the Russian Embassy in Armenia said in a statement on Wednesday.
“On the commemoration day of the beginning of the tragic events of 2020, we mourn the victims together with the Armenian people, we express condolences to their families and wish speedy recovery to all the injured,” the embassy said, adding that Russia, including its peacekeeping mission in Nagorno-Karabakh, is focused on the urgent humanitarian issues of the Armenian population of NK.