Թուրքիայի հարավ-արևելքում 4,6 մագնիտուդ երկրաշարժ է գրանցվել
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Թուրքիայի հարավ-արևելքում գտնվող Քահրամանմարաշ նահանգում 4,6 մագնիտուդ ուժգնությամբ երկրաշարժ է գրանցվել։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնում է «ՌԻԱ նովոստի»-ն՝ վկայակոչելով Տարերային աղետների հետևանքների վերացման վարչությունը (AFAD):
X-ում հրապարակված գերատեսչության հաղորդագրության համաձայն՝ ստորգետնյա ցնցումները գրանցվել են տեղի ժամանակով 11:22-ին (Երևանի ժամանակով` 12:22-ին) Գյոքսունի շրջանում:
Քահրամանմարաշ նահանգում փետրվարի 6-ին 9 ժամ ընդմիջումով տեղի են ունեցել 7,7 և 7,6 մագնիտուդ ուժգնությամբ երկրաշարժեր: Ստորգետնյա ցնցումները, որոնց հաջորդել են հարյուրավոր հետցնցումներ, զգացվել են երկրի 11 նահանգներում և հարևան պետություններում, այդ թվում՝ Սիրիայում, զոհվել է ավելի քան 55 հազար մարդ:

На юго-востоке Турции зафиксировано землетрясение магнитудой 4,6
Инцидент произошел впровинции Кахраманмараш, очаг землетрясения находился наглубине околодевяти километров. Магнитуда природного явления составила 4,6.
Как передает Арменпресс, об этом сообщает РИА Новости, со ссылкой науправление поликвидации последствий стихийных бедствий (AFAD).
Согласно сообщению ведомства в X, инцидент произошел в11:22 поместному времени (12:22 евн).
Вначале года впровинции произошли два землетрясения смагнитудой 7,7 и 7,6. Подземные толчки успели ощутить жители 11провинций. Также действие катаклизма распространилось и насоседние государства – например,Сирию, погибло более 55 тысяч человек.