Լեռնային Ղարաբաղի ներկայացուցիչները ժամանել են Եվլախ․ ԹԱՐՄԱՑՎԱԾ
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Լեռնային Ղարաբաղից պատվիրակությունը ռուս խաղաղապահների ուղեկցությամբ արդեն ժամանել է Եվլախ, որտեղ հանդիպում է անցկացնելու ադրբեջանական կողմի ներկայացուցիչների հետ։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, ԼՂ պատվիրակության կազմում ենԱրցախի խորհրդարանի «Արցախի ժողովրդավարական կուսակցություն» խմբակցության ղեկավար Դավիթ Մելքումյանը և Անվտանգության խորհրդի քարտուղարի տեղակալ Սերգեյ Մարտիրոսյանը։
Ադրբեջանական լրատվամիջոցները հայտնում են, որ նախնական տեղեկություններով՝ ադրբեջանական կողմից բանակցելու է մեջլիսի պատգամավոր Ռամին Մամեդովը։
Հանդիպման մասին պայմանավորվածություն էր ձեռք բերվել սեպտեմբերի 20-ին՝ ռուսական խաղաղապահ զորակազմի ղեկավարության միջնորդությամբ։ Պայմանավորվածության շրջանակում Ադրբեջանը պարտավորվել էր դադարեցնել ռազմական գործողությունները Լեռնային Ղարաբաղում, որտեղ ադրբեջանական վերջին ագրեսիայից հետո հայկական կողմն ունի առնվազն 200 զոհ և ավելի քան 400 վիրավոր։

Представители Нагорного Карабаха прибыли в Евлах: ОБНОВЛЕНО
Делегация Нагорного Карабаха в сопровождении российских миротворцев уже прибыла в Евлах, где проведет встречу с представителями азербайджанской стороны.
Как передает «Арменпресс», в составе делегации Нагорного Карабаха 2 члена, один из них -руководитель фракции Демократической партии Арцаха Национального собрания Арцаха Давид Мелкумян.
Азербайджанские СМИ сообщают, что, по предварительной информации, с азербайджанской стороны переговоры будет вести депутат Меджлиса Рамин Мамедов.
Договоренность о встрече была достигнута 20 сентября при посредничестве руководства российских миротворческих войск. В рамках этой договоренности Азербайджан обязался прекратить военные действия в Нагорном Карабахе, где в результате азербайджанской агрессии с армянской стороны погибло не менее 200 человек и более 400 получили ранения.