Ըմբիշ Արսեն Հարությունյանը դարձավ ԱԱ-ի բրոնզե մեդալակիր և նվաճեց Փարիզի խաղերի ուղեգիր
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի ազատ ոճի ըմբշամարտի հավաքականի անդամ Արսեն Հարությունյանը դարձավ աշխարհի առաջնության եռակի բրոնզե մեդալակիր և նվաճեց Փարիզի Օլիմպիական խաղերի ուղեգիր:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` Սերբիայի մայրաքաղաք Բելգրադում ընթացող ըմբշամարտի աշխարհի վարկանիշային առաջնության 57 կգ քաշային կարգի բրոնզե մեդալի համար գոտեմարտում Հարությունյանն ուժերը չափեց ղազախ Մեյրամբեկ Կարտբայի հետ: Հայ ըմբիշը հաղթեց 11:0 հաշվով:
Արսեն Հարությունյանն Եվրոպայի եռակի չեմպիոն է, աշխարհի առաջնության` եռակի բրոնզե մեդալակիր, մասնակցել է Տոկիոյի 32-րդ ամառային Օլիմպիական խաղերին:

Арсен Арутюнян стал трехкратным бронзовым призером Чемпионата мира и получил путевку на Олимпийские игры
Член сборной Армении по вольной борьбе Арсен Арутюнян стал трехкратным бронзовым призером Чемпионата мира и получил путевку на Олимпийские игры в Париже.
Как сообщает Арменпресс, в борьбе за бронзовую медаль в весовой категории до 57 кг на проходящем в столице Сербии Белграде Чемпионате мира соперником Арутюняна был представитель Казахстана Мейрамбек Картба. Армянский борец одержал победу со счетом 11:0.
Арсен Арутюнян – трехкратный чемпион Европы, трехкратный бронзовый призер Чемпионата мира, участвовал в 32-х летних Олимпийских играх в Токио.