Երևանի ավագանու ընտրությունների քվեարկությունն ավարտվել է․ սկսվում է քվեաթերթիկների հաշվարկը
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Երևանի ընտրական տեղամասերում ժամը 20:00-ին ավարտվել է ավագանու ընտրությունների քվեարկությունը: Ինչպես հաղորդում է«Արմենպրես»-ը, ընտրատարածքային ընտրական հանձնաժողովները սկսում են քվեաթերթիկների հաշվարկը:
Երևանի ավագանու ընտրություններին ժամը 17։00-ի դրությամբ քվեարկելու իրավունք ունեցող 824 հազար 250 քաղաքացիներից քվեարկությանը մասնակցել է 176 հազար 027 ընտրող կամ 21,36 տոկոսը։
Երևանի ավագանու ընտրություններին մասնակցում է 14 քաղաքական ուժ՝ 13 կուսակցություն և 1 դաշինք։ Մասնակցող ուժերն են՝«Հայաստանի եվրոպական», «Ժողովրդավարական համախմբում», «Քաղաքացիական պայմանագիր», «Հանուն սոցիալական արդարության», «Ուժը հայրենյաց», «Հանրային ձայն», «Ազգային առաջընթաց», «Հաղթանակ», «Ապրելու երկիր», «Հանրապետություն», «Միացյալ Հայաստան», «Արդար Հայաստան», «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցություններըև «Մայր Հայաստան» (կազմում՝ «Երկիր ծիրանի» և «Ինտելեկտուալ Հայաստան» կուսակցությունները) դաշինքը։
Նախընտրական քարոզարշավը մեկնարկել էր օգոստոսի 23-ին և ավարտվել սեպտեմբերի 15-ին։
Համաձայն ՀՀ ներքին գործերի նախարարությանտվյալների՝ Երևանի ավագանու ընտրությունններին մասնակցելու իրավունք ունեցող քաղաքացիների թիվը824 հազար 250 է։

Голосование на выборах в Совет старейшин Еревана завершилось: начинается подсчет бюллетеней
В 20:00 на избирательных участках Еревана завершилось голосование на выборах Совета старейшин. Как сообщает Арменпресс, избирательные комиссии приступают к подсчету бюллетеней.
По состоянию на 17:00 в голосовании на выборах в Совет старейшин Еревана приняли участие 176 тысяч 027 избирателей из имевших право голоса 824 тысяч 250 граждан или процента.
Как передает Арменпресс, в выборах Совета старейшин Еревана участвуют 14 политических сил - 13 партий и 1 блок. Участвующие силы: партии «Европейская партия Армении», «Демократическая консолидация», «Гражданский договор», «Во имя социальной справедливости», «Сила Отечества», «Общественный голос», «Национальный прогресс», «Победа», «Страна для жизни», «Республика», «Единая Армения», «Справедливая Армения», «Светлая Армения» и блок «Мать Армения» (в составе партий «Страна абрикоса» и «Интеллектуальная Армения»).
Предвыборная кампания стартовала 23 августа и завершилась 15 сентября.
Согласно данным министерства внутренних дел Армении, число граждан, имеющих право на участие в выборах Совета старейшин Еревана, составляет 824 тыс. 250.