Իրանի հետախուզությունը նռնակների արտադրության արտադրամաս է հայտնաբերել
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Իրանի անվտանգության ուժերն ու հետախուզությունը Իլամ արևմտյան նահանգում հայտնաբերել են ձեռքի և լուսաձայնային նռնակների արտադրության արտադրամաս։ Առգրավվել է շուրջ 90 պատրաստի նռնակ։ Այդ մասին «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է «РИА Новости» գործակալությունից:
«Իլամի անվտանգության և հետախուզության ուժերի ջանքերով այսօր առավոտյան հայտնաբերվել է ձեռքի և լուսաձայնային նռնակների արտադրության արտադրամաս, հայտնաբերվել ու առգրավվել է 87 պատրաստի նռնակ և մեծ քանակությամբ հումք... ինչպես նաև առարկաներ` կարգախոսներ գրելու համար... Բերման ենթարկված անձն ուղարկվել է դատական ​​մարմիններ», - ասվում է հաղորդագրության մեջ։
Երկու օր առաջ Իսլամական հանրապետության տեղեկատվության (հետախուզության) նախարար Էսմայիլ Խաթիբը հայտարարել էր, որ իրանական հետախուզական ծառայություններն այս տարվա մարտից մինչև սեպտեմբեր ձերբակալել են ավելի քան 200 զինյալների, որոնք պլանավորել էին մի շարք ահաբեկչական հարձակումներ իրականացնել Իրանի ողջ տարածքում։

Разведка в Иране обнаружила цех по производству гранат
Силы безопасности и разведка Ирана обнаружили цех по производству ручных и светошумовых гранат в западной провинции Илам, изъято около 90 готовых гранат. Как передает Арменпресс со ссылкой на РИА новости, об этом сообщает агентство IRNA.
"Стараниями сил безопасности и разведки Илама сегодня утром был обнаружен цех по производству ручных и светошумовых гранат, обнаружено и изъято 87 готовых гранат и большое количество сырья... а также предметы для написания лозунгов… Задержанное лицо направлено в судебные органы", - говорится в сообщении.
Двумя днями ранее министр информации (разведки) Исламской республики Эсмаил Хатиб заявил о том, что иранские разведывательные службы задержали с марта по сентябрь текущего года более 200 боевиков, которые планировали провести ряд террористических актов по всей территории Ирана.