Ադրբեջանը դեռևս չի արձագանքել խաղաղության պայմանագրի վերաբերյալ Հայաստանի նոր առաջարկներին․ փոխվարչապետ
Ադրբեջանը դեռևս չի արձագանքել խաղաղության պայմանագրի վերաբերյալ  Հայաստանի նոր առաջարկներին․ փոխվարչապետ
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Ադրբեջանական կողմը դեռևս չի արձագանքել Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության պայմանագրիվերաբերյալհայկական կողմի նոր առաջարկներին։ Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, լրագրողների հետ զրույցում այս մասին ասաց փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը։
«Իմ ունեցած տեղեկություններով դեռևս արձագանք չկա վերջի առաջարկի վերաբերյալ»,- ասաց Գրիգորյանը՝ պատասխանելով լրագրողի հարցին, թե արդյոք Ադրբեջանը արձագանքել է խաղաղության պայմանագրիվերաբերյալՀայաստանի վերջերս փոխանցված առաջարկներին։
Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն օգոստոսի 25-ին տեղի ունեցած Կառավարության նիստի ժամանակ հայտնել էր, որ հայկական կողմը ադրբեջանական կողմին է փոխանցել Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության պայմանագրիվերաբերյալիր նոր առաջարկները։

Азербайджан пока не ответил на новые предложения Армении относительно мирного договора: Вице-премьер-министр
ЕРЕВАН, 4 СЕНТЯБРЯ, АРМЕНПРЕСС. Азербайджанская сторона пока не ответила на новые предложения армянской стороны относительно мирного договора между Арменией и Азербайджаном. Как сообщает «Арменпресс», об этом в беседе с журналистами заявил вице-премьер-министр Мгер Григорян.
"По имеющейся у меня информации, ответа на окончательное предложение до сих пор нет", - сказал Григорян, отвечая на вопрос журналиста, ответил ли Азербайджан на недавние предложения Армении относительно мирного договора.
Премьер-министр Армении Никол Пашинян на состоявшемся 25 августа заседании правительства заявил, что армянская сторона передала азербайджанской стороне свои новые предложения относительно мирного договора между Арменией и Азербайджаном.