Երիտասարդ հեծանվորդ Արթուր Վարեյջյանը մեկնարկում է երիտասարդների ԱԱ-ում
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի հեծանվավազքի երիտասարդական ընտրանին մասնակցում է աշխարհի առաջնությանը:
«Արմենպրես»-ի հետ զրույցում այս մասին հայտնեց Հայաստանի հեծանվավազքի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Արմեն Գյոզալյանը:
Կոլումբիայի Կալի քաղաքում անցկացվող հեծանվահրապարակի աշխարհի առաջնությանը Հայաստանի հավաքականից մասնակցում է Արթուր Վարեյջյանը, իսկ մարզիչները Սամվել Վարդազարյանը և Անդրանիկ Առուստամյանն են:
«Արթուրը կմասնակցի չորս մրցաձևում: Միչ այս նա Եվրոպայի խճուղավազքի առաջնությունում դրական արդյունք էր գրանցել և հեռանկարային մարզիկ է»,-ասաց Գյոզալյանը:
Հեծանվահրապարակի աշխարհի երիտասարդների առաջնությունում Վարեյջյանն առաջին մեկնարկը կունենա օգոստոսի 24-ին: Առաջնությունը կեզրափակվի օգոստոսի 27-ին:

Юный велосипедист Артур Варейджян стартует на молодёжном чемпионате мира
ЕРЕВАН, 24 АВГУСТА, АРМЕНПРЕСС. Молодёжная сборная Армении по велоспорту участвует в чемпионате мира.
Об этом в беседе с «Арменпресс» заявил главный тренер сборной Армении по велоспорту Армен Гезалян.
Артур Варейджян из сборной Армении участвует в чемпионате мира по велоспорту, который проходит в Кали (Колумбия), тренеры - Самвел Вардазарян и Андраник Арустамян.
«Артур примет участие в четырех соревнованиях. Недавно он добился положительного результата на чемпионате Европы по командному шоссейному бегу и является перспективным спортсменом", - сказал Гезалян.
Варейджян впервые стартует на молодежном чемпионате мира по велоспорту 24 августа. Чемпионат завершится 27 августа.