Էրդողանը չի բացառել Պուտինի հետ հանդիպումը սեպտեմբերին
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը հայտարարել է, որ սեպտեմբերին կարող է անձնական հանդիպում ունենալ ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ՝ քննարկելու Սևծովյան «հացահատիկի գործարքը»: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնում է «Ինտերֆաքս»-ը՝ վկայակոչելով «Անադոլու» գործակալությունը:
«Թուրքիայի նախագահ Էրդողանն ասել է, որ կարող է Պուտինի հետ դեմ առ դեմ հանդիպել՝ քննարկելու համար Սևծովյան «հացահատիկի գործարքը», եթե առաջնորդները դրա համար ժամանակ ունենան», - հայտնում է գործակալությունը:
Նախագահը նշել է, որ Թուրքիայի ԱԳՆ ղեկավար Հաքան Ֆիդանը մոտ ժամանակներս կարող է այցելել Ռուսաստան՝ բանակցությունների համար:
Էրդողանը նաև հայտարարել է ՌԴ-ի և Ուկրաինայի միջև խաղաղ բանակցությունների հնարավորության մասին, եթե երկու երկրների ղեկավարները համաձայնեն Թուրքիայի միջնորդությանը:

Эрдоган не исключил встречи с Путиным в сентябре
Президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган заявил, что может провести личную встречу с Владимиром Путиным в сентябре для обсуждения черноморской "зерновой сделки".
Как передает Арменпресс, об этом сообщил INTERFAX.RU со ссылкой на агентство Anadolu.
"Турецкий президент Эрдоган сказал, что может увидеться с Путиным лицом к лицу для обсуждения черноморской "зерновой сделки", если у лидеров появится на это время в загруженном сентябре", - сообщает агентство.
Президент отметил, что глава турецкого МИД Хакан Фидан в скором времени может посетить Россию для переговоров.
Также Эрдоган заявил о возможности мирных переговоров между РФ и Украиной, если лидеры двух стран согласятся на посредничество Турции.