Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումները կրակել են Հայաստանում ԵՄ դիտորդների ուղղությամբ
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Ադրբեջանական զինված ուժերի ստորաբաժանումները հրաձգային զենքից կրակ են բացել Գեղարքունիքի մարզի Վերին Շորժա բնակավայրի ուղղությամբ պարեկություն իրականացնող ԵՄ դիտորդների և նրանց պատկանող ավտոմեքենայի ուղղությամբ։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում է Հայաստանի պաշտպանության նախարարությունը։
«Օգոստոսի 15-ին ժամը 12:20-ի սահմաններում Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումները հրաձգային զենքից կրակ են բացել Վերին Շորժայի ուղղությամբ պարեկություն իրականացնող ԵՄ դիտորդների և նրանց պատկանող ավտոմեքենայի ուղղությամբ: Տուժածներ չկան»,- ասված է Պաշտպանության նախարարության տարածած հաղորդագրության մեջ:

YEREVAN, AUGUST 15, ARMENPRESS. On August 15, the Azerbaijani military opened gunfire at the EU monitors and their vehicle in the direction of Verin Shorzha, in Gegharkunik Province, the Ministry of Defense of Armenia said in a statement.
The EU monitors on patrol came under small arms fire by Azerbaijani Armed Forces, the ministry said.
“On August 15, at around 12:20 p.m., Azerbaijani AF units discharged fire from firearms targeting the EU observers patrolling in the vicinity of Verin Shorzha and their vehicle. There are no casualties,” reads a statement issued by the defense ministry.