ՀՀ ՊՆ ղեկավարը և Լեհաստանի դեսպանը քննարկել են համագործակցության ընդլայնման և տարածաշրջանային անվտանգության հարցեր
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն օգոստոսի 10-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Լեհաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Պյոտր Սկվեչինսկիին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունից, հանդիպմանը մասնակցել է նաև Հայաստանի Հանրապետությունում Լեհաստանի դեսպանության պաշտպանության հարցերով և ռազմաօդային ուժերի կցորդ, գնդապետ Վոյցեխ Վիշնևսկին:
Ըստ աղբյուրի՝ պաշտպանության նախարարը շնորհավորել է դեսպան Սկվեչինսկիին Հայաստանում առաքելությունն սկսելու կապակցությամբ և մաղթել արդյունավետ համագործակցություն:
Նշվում է, որ քննարկվել են պաշտպանության ոլորտում հայ-լեհական համագործակցության ընթացքին և ընդլայնման հեռանկարներին, ինչպես նաև տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող հարցեր:

YEREVAN, AUGUST 10, ARMENPRESS. On August 10, Minister of Defense of Armenia Suren Papikyan held a meeting with the Ambassador of Poland Piotr Skwieciński.
The meeting was attended by the Defense, Military and Air Attaché of the Embassy of the Republic of Poland in Armenia, Colonel Wojciech Wiśniewski, the Ministry of Defense said in a press release.
The Minister of Defense congratulated Ambassador Skwieciński on commencing the mission in Armenia and wished fruitful cooperation.
Topics related to the current status and prospects for expanding the defense cooperation between Armenia and Poland, as well as regional security, were discussed.