ՀՀ ՊՆ ղեկավարը և Լեհաստանի դեսպանը քննարկել են համագործակցության ընդլայնման և տարածաշրջանային անվտանգության հարցեր
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն օգոստոսի 10-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Լեհաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Պյոտր Սկվեչինսկիին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունից, հանդիպմանը մասնակցել է նաև Հայաստանի Հանրապետությունում Լեհաստանի դեսպանության պաշտպանության հարցերով և ռազմաօդային ուժերի կցորդ, գնդապետ Վոյցեխ Վիշնևսկին:
Ըստ աղբյուրի՝ պաշտպանության նախարարը շնորհավորել է դեսպան Սկվեչինսկիին Հայաստանում առաքելությունն սկսելու կապակցությամբ և մաղթել արդյունավետ համագործակցություն:
Նշվում է, որ քննարկվել են պաշտպանության ոլորտում հայ-լեհական համագործակցության ընթացքին և ընդլայնման հեռանկարներին, ինչպես նաև տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող հարցեր:

Глава МО РА и посол Польши обсудили вопросы расширения сотрудничества и региональной безопасности
10 августа Министр обороны РА Сурен Папикян принял Чрезвычайного и полномочного посла Республики Польша в РА Петра Сквечинского.
Как сообщили Арменпресс в Министерстве иностранных дел Республики Армения,во встрече также принял участие атташе посольства Польши в Республике Армения по вопросам обороны и ВВС полковник Войцех Вишневский.
Согласно источнику,министр обороны поздравил посла Сквечинского с началом миссии в Армении и пожелал плодотворного сотрудничества.
Отмечается, что были обсуждены вопросы, связанные с ходом и перспективами расширения армяно-польского сотрудничества в сфере обороны, а также региональной безопасности.