Անդրանիկ Թևանյանը վայր է դնում պատգամավորի մանդատը
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Անդրանիկ Թևանյանը վայր է դնում Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի պատգամավորի մանդատն ու մասնակցում Երևանի ավագանու ընտրություններին՝ գլխավորելով «Մայր Հայաստան» դաշինքը։ Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին Թևանյանը հայտնել է «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում։
«Մանդատից հրաժարվելը ոչ թե օրենսդրության պահանջ է, այլ քաղաքական որոշման արդյունք։ Ես ինձ պատգամավորական մանդատով չեմ ուզում ապահովագրել, ինքս ինձ հետդարձի ճանապարհ չեմ թողնում, քանզի ընտրողից ակնկալում եմ, որ ինքն էլ ի՛ր վճռականությունը կցուցաբերի։
Մանդատից հրաժարվելով՝ նաև շատ հստակ մեսիջ է հղվում հանրությանը, որ ավագանու մանդատի համար չէ պայքարը։
Մեր երկրի օրակարգն անվտանգությունն է, Հայաստանի ու Արցախի փրկությունը, իշխանափոխությունը։ Հենց այդ օրակարգով էլ մտնում ենք ընտրապայքար, որ փոխենք այս մղձավանջային իրականությունը։ Միացի՛ր, որ փոխենք»,- գրել է Թևանյանը։
Ավելի վաղ ԱԺ պատգամավոր Անդրանիկ Թևանյանը հայտնել էր, որ «Մայր Հայաստան» շարժումը որոշել է մասնակցել Երեւանի ավագանու առաջիկա ընտրություններին։

Андраник Теванян сложил мандат депутата, чтобы участвовать в выборах в Совет старейшин Еревана
Андраник Теванян сложил мандат депутата Национального собрания РА, чтобы участвовать в выборах в Совет старейшин Еревана, возглавив блок «Мать Армения». Как передает «Арменпресс», об этом Теванян сообщил на своей странице в Facebook.
«Отказ от мандата - это не требование законодательства, а результат политического решения. Я не хочу страховать себя депутатским мандатом, я не оставляю себе пути назад, потому что жду от избирателя проявления решимости.
Отказ от мандата - конкретное послание общественности, что борьба ведется не за мандат члена Совета старейшин.
На повестке безопасность нашей страны, спасение Армении и Арцаха, смена власти. Именно с этой повесткой мы вступаем в предвыборную кампанию, чтобы изменить эту кошмарную реальность. Присоединяйтесь, чтобы изменить», - написал Теванян.
Ранее депутат НС Андраник Теванян сообщил, что движение «Мать Армения» приняло решение участвовать в предстоящих выборах в Совет старейшин Еревана.