Կոնգրեսական Շերմանը շնորհավորել է Դավիթ Իշխանյանին Արցախի ԱԺ նախագահ ընտրվելու կապակցությամբ
Շերմանը շնորհավորել է Դավիթ Իշխանյանին Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նոր խոսնակ ընտրվելու կապակցությամբ։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ Շերմանն իր շնորհավորական ուղերձը հրապարակել է իր պաշտոնական կայքում։
«Ես ողջունում եմ Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նոր նախագահի պաշտոնում Դավիթ Իշխանյանի ընտրության կապակցությամբ։ Ես անհամբերությամբ սպասում եմ ղեկավարության անցումային այս փուլին և աշխատանքի շարունակությանը՝ ուղղված Արցախի և հայ ժողովրդի հետ ԱՄՆ-ի կապերի հետագա ամրապնդմանը», - ասել է Կոնգրեսի Ներկայացուցիչների պալատի արտաքին հարաբերությունների հարցերի հանձնաժողովի և Կոնգրեսի հայկական հարցերով հանձնախմբի ավագ անդամը։
ՀՅԴ խմբակցության անդամ Դավիթ Իշխանյանը Արցախի Ազգային ժողովի նախագահ է ընտրվել օգոստոսի 7-ին։ Փակ գաղտնի քվեարկության արդյունքներով նա հավաքել է 22 կողմ, 9 դեմ ձայն։

Конгрессмен Шерман поздравил Давида Ишханяна с избранием на пост спикера Национального собрания Арцаха
Конгрессмен США Брэд Шерман поздравил Давида Ишханяна с избранием на пост председателя Национального собрания Республики Арцах. Как передает «Арменпресс», Шерман на своем официальном сайте опубликовал поздравительное послание.
«Я приветствую избрание Давида Ишханяна на пост председателя Национального собрания Республики Арцах. С нетерпением жду переходного этапа руководства и продолжения работы, направленной на дальнейшее укрепление связей США с Арцахом и армянским народом», - написал старший член Комитета Палаты представителей Конгресса по международным делам и комиссии Конгресса по армянским вопросам.
7 августа на пост председателя Национального собрания Республики Арцаха был избран член фракции АРФД Давид Ишханян. По результатам закрытого тайного голосования он набрал 22 голоса «за» и 9 голосов «против».