Բարսելոնայի օդանավակայանում ռուսաստանցիներից գողացել են 8,5 մլն եվրոյի թանկարժեք զարդերով ուղեբեռը
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Բարսելոնայի միջազգային օդանավակայանում կողոպտիչները թանկարժեք զարդերով ու փողով ուղեբեռ են գողացել: Ինչպես ТАСС-ի թղթակցին հայտնել են Կատալոնիայի ոստիկանությունում, հանցագործներին, ի վերջո, հաջողվել է բռնել:
Իրավապահ մարմինները նշել են, որ միջադեպը տեղի է ունեցել օգոստոսի 2-ին օդանավակայանի գրանցումների հատվածում։
«Գողերը տարել են ուղեպայուսակը: Մեզ հաջողվել է հայտնաբերել փոխադրամիջոցը, որով հանցագործները փախել են», - նշել են ոստիկանությունում։
Նշվում է, որ երկու անձինք, որոնք գտնվել են մեքենայում, ձերբակալվել են: Տարածաշրջանային ոստիկանությունում չեն հստակեցրել ո՛չ գողացված իրերի արժեքը, ո՛չ էլ տուժածների ազգությունը՝ նշելով, որ խոսքն օտարերկրացիների մասին է:
Իր հերթին La Vanguardia թերթը հաղորդում է, որ չարագործները գողացել են ճամպրուկ և թանկարժեք պայուսակ, որոնք պատկանում էին Ռուսաստանից մի ընտանիքի։ Ռուսաստանի Դաշնության քաղաքացիները հերթ էին կանգնել գրանցման համար։ Տուժածները հավաստիացրել են, որ գողերը տարել են ավելի քան 8,5 մլն եվրո ընդհանուր գումարի զարդեր և ժամացույցներ: Մասնավորապես, ըստ հրատարակության վարկածի, իրերի թվում եղել է 4 մլն եվրո արժողությամբ ադամանդներով զարդարված մատանի։

В аэропорту Барселоны у россиян украли багаж с драгоценностями на 8,5 млн евро
В международном аэропорту Барселоны грабители украли багаж с драгоценностями и деньгами. Как сообщили корреспонденту ТАСС в каталонской полиции, преступников удалось поймать.
Правоохранительные органы сообщили, что инцидент произошел 2 августа в зоне регистрации аэропорта.
«Воры взяли чемодан. Нам удалось обнаружить автомобиль, на котором преступники скрылись», - рассказали в полиции.
Отмечается, что двое преступников, находившихся в машине, были задержаны. Областная полиция не уточнила ни стоимость украденных вещей, ни национальность потерпевших, отметив, что они иностранцы.
Однако газета La Vanguardia сообщила, что преступники украли чемодан и дорогую сумку, принадлежащие семье из России. Граждане РФ стояли в очереди на регистрацию. Потерпевшие заверили, что похитители унесли драгоценности и часы на сумму более 8,5 млн евро. В частности, по версии издания, среди предметов было кольцо, украшенное бриллиантами, стоимостью 4 миллиона евро.