Վահագն Խաչատուրյանը Ֆրանսիայի Ազգային տոնի առթիվ այցելել է Հայաստանում Ֆրանսիայի դեսպանատուն
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը Ֆրանսիայի Հանրապետության Ազգային տոնի առթիվ այցելել է Հայաստանում Ֆրանսիայի դեսպանատուն:
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է նախագահի աշխատակազմի տարածած հաղորդագրությունից, Վահագն Խաչատուրյանը շնորհավորել է դեսպան Անն Լույոյին և ի դեմս նրա՝ Ֆրանսիայի բարեկամ ժողովրդին՝ մաղթելով հաջողություն ու ամենայն բարիք.
«Ցանկանում եմ նաև շնորհակալություն հայտնել Ֆրանսիայի կառավարությանը և անձամբ Ֆրանսիայի նախագահ էմանուել Մակրոնին այն աջակցության համար, որ Ֆրանսիան ցուցաբերում է մեր երկրին՝ մեզ համար մարտահրավերներով լի այս դժվար ժամանակաշրջանում:
Վստահ եմ՝ համատեղ աշխատանքի արդյունքում, ի վերջո, իրականություն կդառնա տարածաշրջանում վերջնական և հարատև խաղաղություն հաստատելու մեր ձգտումը»:
Դեսպան Անն Լույոն շնորհակալություն է հայտնել շնորհավորանքի համար:
«Շնորհակալ ենք, պարոն նախագահ, այն մեծ պատվի համար, որ մեզ արժանացրեցիք՝ գալով Հայաստանում Ֆրանսիայի դեսպանատուն: Ինչպես նշեցիք, Ֆրանսիան իսկապես մեծ կարևորություն է տալիս տարածաշրջանում իրավիճակի կայունացմանը, ինչպես նաև խաղաղության հաստատմանը, որին Հայաստանը և հայ ժողովուրդն արժանի են: Նախագահ Մակրոնն անձամբ հանձնառու է աջակցել այդ գործընթացին»:

Президент Ваагн Хачатурян посетил посольство Франции в Армении по случаю Национального дня Франции
Президент Республики Армения Ваагн Хачатурян посетил посольство Франции в Армении по случаю Национального дня Французской Республики.
Как сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью аппарата президента Армении, Ваагн Хачатурян поздравил посла Анн Люйо и дружественный народ Франции, пожелав успехов и всего наилучшего.
«Я также хочу поблагодарить правительство Франции и самого Уверен, что в результате нашей совместной работы наша готовность и стремление к установлению окончательного и прочного мира в регионе со временем станут реальностью.
Президента Франции Эммануэля Макрона за поддержку, которую Франция оказывает нашей стране в это трудное время, полное вызовов для нас», - отметил президент.
Посол Анн Луйо поблагодарила за поздравление: «Спасибо, господин президент, за эту большую честь, которую Вы оказали нам, придя в посольство Франции в Армении. Как Вы упомянули, Франция действительно придает большое значение стабилизации ситуации в регионе, а также установлению мира, которого заслуживают Армения и армянский народ. Президент Макрон лично очень заинтересован в поддержке этого процесса».