Իրանի օդանավակայանում ուղևորուհու ստամոքսում հաշիշի 126 պարկուճ է հայտնաբերվել
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Իրանի կենտրոնական Սպահան նահանգի օդանավակայանում խուզարկության ժամանակ կնոջ ստամոքսում հաշիշի առնվազն 126 պարկուճ է հայտնաբերվել։ Այս մասին «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է ТАСС գործակալությունից։
Ըստ տեղեկատվության՝ Սպահանից թռչող կնոջ պահվածքը իրավապահներին կասկածելի է թվացել։ Նրան բերման են ենթարկել, որից հետո կատարվել է բժշկական փորձաքննություն։ Այն ցույց է տվել, որ կասկածյալի ստամոքսում թմրամիջոց պարունակող պարկուճներ կան։
Կինը խոստովանական ցուցմունք է տվել և տեղափոխվել հիվանդանոց, որտեղ նրա ստամոքսից հանել են հաշիշի 126 պարկուճ։ Դրանց ընդհանուր քաշը կազմել է մոտավորապես 1,74 կգ։ Գործն ուղարկվել է դատարան՝ հետագա քննության համար։

В желудке авиапассажирки в Иране нашли 126 капсул с гашишем
По меньшей мере 126 капсул с гашишем обнаружено в желудке женщины при досмотре в одном из аэропортов провинции Исфахан в центральной части Ирана. Как передает Арменпресс со ссылкой на ТАСС, об этом сообщило агентство Tasnim.
По его данным, поведение женщины, которая собиралась вылететь из Исфахана, показалось подозрительным сотрудникам сил правопорядка. В ходе задержания был проведен медицинский осмотр, который показал, что в желудке у подозреваемой находятся капсулы с наркотическими веществами.
Женщина дала признательные показания и была доставлена в больницу, где из ее желудка извлекли 126 капсул с гашишем. Их общий вес составил примерно 1,74 кг. Дело передано в судебные инстанции для дальнейшего разбирательства.