Ստամբուլում կհանդիպեն Էրդողանն ու Զելենսկին
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի գրասենյակը հաստատել է, որ հուլիսի 7-ին Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկիի հետ հետ հանդիպում է սպասվում:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ինչպես տեղեկացնում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն՝ Զելենսկին հուլիսի 7-ին կմեկնի Ստամբուլ՝ հանդիպելու Էրդողանի հետ:
Երկու երկրների ղեկավարների բանակցություններից հետո սպասվում է մամուլի ասուլիս։
«Վաղը սպասվում է պարոն նախագահ Թայիփ Էրդողանի հանդիպումը Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկիի հետ։ Հանդիպումից հետո կարող է տեղի ունենալ մամուլի ասուլիս»,-այս մասին «ՌԻԱ Նովոստի»-ին հայտնել են Թուրքիայի նախագահի գրասենյակից։
Ավելի վաղ սպասվող հանդիպման մասին գրել էին լրատվամիջոցները՝ վկայակոչելով իրենց աղբյուրներին: Ըստ լրատվամիջոցների՝ Թուրքիայի և Ուկրաինայի նախագահների սպասվող հանդիպմանը կքննարկվի Ուկրաինայում տիրող իրավիճակը և «հացահատիկի գործարքը», որի ժամկետը լրանում է հուլիսի 17-ին:

В Стамбуле состоится встреча президентов Турции и Украины
Канцелярия президента Турции Реджепа Тайипа Эрдогана подтвердила его запланированную на 7 июля встречу с президентом Украины Владимиром Зеленским. Как передает Арменпресс со ссылкой на РИА новости, по итогам переговоров ожидается пресс-конференция.
Президент Украины Владимир Зеленский 7 июля с рабочим визитом посетит Турцию для встречи с турецким коллегой Реджепом Тайипом Эрдоганом, переговоры двух лидеров состоятся в Стамбуле, ожидается обсуждение ситуации в Украине и "зерновой сделки", срок действия которой истекает 17 июля, сообщали ранее местные СМИ со ссылкой на источники.
"Ожидается, что завтра господин президент (Тайип Эрдоган) встретится с президентом Украины Владимиром Зеленским. После встречи в павильоне Вахдеттин (одна из резиденций президента Турции в Стамбуле) может состояться пресс-конференция", - сообщили в канцелярии турецкого лидера.