ԵԱՏՄ երկրների փոխանցած մաքսատուրքերի գծով մուտքերը 2023-ի առաջին կիսամյակում կազմել են 34.3 մլրդ դրամ
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Եվրասիական տնտեսական միության անդամ պետությունների կողմից 2023-ի առաջին կիսամյակի ընթացքում փոխանցված մաքսատուրքերի գծով մուտքերը կազմել են 34.3 մլրդ դրամ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ պետական եկամուտների կոմիտեից, 2022-ի նույն ժամանակաշրջանում ԵԱՏՄ երկրներից (այդ թվում՝ Հայաստանից) մաքսատուրքերի բաշխման արդյունքում ստացվել են 28.9մլրդ դրամ մուտքեր (այդ թվում` հուլիս ամսին փոխանցված և 2022թ. 1-ին կիսամյակին վերաբերող): 2021-ի առաջին կիսամյակի ընթացքում ԵԱՏՄ անդամ պետությունների կողմից փոխանցված մաքսատուրքերի գծով մուտքերը կազմել են 42.4 մլրդ դրամ:

В первом полугодии 2023 г. поступления в виде перечисляемых странами ЕАЭС таможенных пошлин составили 34,3 млрд драмов
Таможенные пошлины, перечисленные государствами-членами Евразийского экономического союза за первое полугодие 2023 года, составили 34,3 млрд драмов.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе КГД Армении, за аналогичный период 2022 года в результате распределения таможенных пошлин от стран ЕАЭС (включая Армению) поступило 28,9 млрд драмов. За первое полугодие 2021 года поступления по перечисленным государствами-членами ЕАЭС таможенным пошлинам составили 42,4 млрд драмов.