Ադրբեջանի տարածած հաղորդագրությունը հերթական ապատեղեկատվությունն է. Արցախի ՊՆ
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Ադրբեջանի ՊՆ հաղորդագրությունն այն մասին, թե իբր ՊԲ ստորաբաժանումները հունիսի 21-ին և 22-ին կրակ են բացել Արցախի Հանրապետության Մարտունու, Շուշիի և Ասկերանի շրջանների օկուպացված տարածքներում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ չի համապատասխանում իրականությանը։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտարարել է Արցախի պաշտպանության նախարարությունն, մեկտեղ շեշտելով, որ Ադրբեջանի ՊՆ-ն նաև շարունակում է ապատեղեկատվություն տարածել՝ հայտարարելով իր կողմից իբր թե խափանված և ՊԲ կողմից իրականացվող ամրաշինական աշխատանքների մասին։

YEREVAN, JUNE 22, ARMENPRESS. Azerbaijan has falsely accused the Nagorno Karabakh Defense Army of shooting at its positions in a latest wave of disinformation campaign.
The Nagorno Karabakh (Artsakh) Ministry of Defense said that the Azerbaijani Ministry of Defense’s statement accusing the Artsakh Defense Army of opening fire on June 21 and 22 at Azerbaijani military positions in the occupied territories of the Martuni, Shushi and Askeran regions of the Republic of Artsakh is untrue.
At the same time, the Azeri authorities continue to spread disinformation claiming to have disrupted reinforcement works being carried out by the Defense Army.