Սուրեն Պապիկյանը խաղաղապահի կապույտ բերետներ է հանձնել «Պաշտպան հայրենյաց» ծրագրի մասնակիցներին
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարության խաղաղապահ բրիգադում հունիսի 12-ին տեղի է ունեցել ատեստավորման քննությունները հանձնած և բրիգադում հաստիքների նշանակված «Պաշտպան հայրենյաց» ծրագրի մասնակիցներին խաղաղապահի կապույտ բերետ հանձնելու հանդիսավոր միջոցառումը:
2000.jpg (107 KB)
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է ՀՀ ՊՆ-ի տարածած հաղորդագրությունից, շնորհավորելով զինծառայողներին ատեստավորման առաջին փուլը հաղթահարելու կապակցությամբ՝ Սուրեն Պապիկյանը վստահություն է հայտնել, որ ՊՆ խաղաղապահ բրիգադի շարքերը համալրած երիտասարդները պատվով են ստանձնելու իրենց ուսերին դրված պատասխանատու առաքելությունը, քանի որ ծառայելով հայոց բանակում՝ նրանք արտերկրում ներկայացնելու են Հայաստանը:
ԶՈՒ բարեփոխումների շրջանակում կարևորելով ատեստավորման գործընթացը՝ պաշտպանության նախարարը շեշտել է, որ այն պետք է լինի շարունակական՝ դառնալով հայոց բանակի զարգացման կարևոր խթաններից մեկը:
300.jpg (113 KB)
Սուրեն Պապիկյանը ՊՆ խաղաղապահ բրիգադում ծառայության նշանակված երիտասարդներին հանձնել է կապույտ բերետները, ինչպես նաև խորհրդանշական նվերով է պարգևատրել շարքային Նվեր Չավիշյանին՝ որպես «Պաշտպան հայրենյաց» ծրագրով ատեստավորված առաջին բացարձակ գերազանցիկի:

YEREVAN, JUNE 12, ARMENPRESS. Servicemembers of the Homeland Defender military service option who successfully passed the qualification exams and were appointed to positions in the Peacekeeping Brigade received the blue beret of peacekeepers in a ceremony on Monday.
Defense Minister Suren Papikyan visited the Peacekeeping Brigade headquarters to personally hand over the blue berets to the servicemembers in an induction ceremony.
Papikyan said that the new servicemembers who joined the peacekeeping brigade will assume the responsible mission with honor because they will represent Armenia in their mission deployments abroad.
Attaching importance to the qualification process in the military, Papikyan emphasized that the procedure must be continuous, serving as one of the important measures for developing the army as part of reforms.
After presenting the blue berets, Minister Papikyan also awarded Private Nver Chavishyan with a symbolic gift as the first servicemember in the Homeland Defender program to have garnered the highest score in the qualification exams.