Ադրբեջանի ԱԳՆ-ն կոչ է արել իր քաղաքացիներին առանց հրատապ անհրաժեշտության չայցելել Իրան
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարությունը կոչ է արել իր քաղաքացիներին չայցելել Իրան առանց հրատապ անհրաժեշտության:
Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, Ադրբեջանի ԱԳՆ-ն իր այդ հայտարարությունը կապում է ընթացիկ տարվա հունվարին Իրանում Ադրբեջանի դեսպանատան դեմ իրականացված հարձակման հետ, որի արդյունքում սահմանափակվել էր Իրանում Ադրբեջանի դիվանագիտական ներկայացուցչության աշխատանքը։
«Ադրբեջանի քաղաքացիներին խստորեն խորհուրդ չի տրվում առանց անհրաժեշտության այցելել Իրան, իսկ այդ երկիր մուտք գործողներին կոչ ենք անում զգոն լինել»,- նշված է հաղորդագրության մեջ։

МИД Азербайджана призвал своих граждан не посещать Иран без острой необходимости
Министерство иностранных дел Азербайджана призвало своих граждан не посещать Иран без острой необходимости
Как передает Арменпресс, МИД Азербайджана связывает свое заявление с нападением на посольство Азербайджана в Иране в январе этого года, в результате которого была ограничена работа дипмиссии Азербайджана в Иране.
"Гражданам Азербайджана настоятельно рекомендуется не посещать Исламскую Республику Иран без необходимости, а въезжающим в эту страну – сохранять максимальную бдительность", - отмечается в обращении ведомства.