ՌԴ մարզերը ենթարկվել են ԱԹՍ-ներով հերթական հարձակման, իսկ Կիևը՝ հերթական գնդակոծության
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Գիշերը Կիևը և Ուկրաինայի մյուս քաղաքները հերթական անգամ ենթարկվել են գնդակոծության, որի ընթացքում գործի են դրվել թևավոր հրթիռներ և անօդաչու թռչող սարքեր:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ Ուկրաինայի զինված ուժերի գլխավոր շտաբը հայտնել է, որ ըստ նախնական տվյալների՝ գիշերը ռուսական ուժերն Ուկրաինայի տարածքի վրա արձակել են 15 թևավոր հրթիռ և 18 ԱԹՍ, որոնք բոլորը խոցվել են:
Կիևի քաղաքային ռազմական վարչակազմն իր հերթին հայտնել է, որ 30-ից ավելի թիրախները խոցվել են Կիևի երկնքում:
Ըստ Ուկրաինայի զինված ուժերի գլխավոր շտաբի առավոտյան տեղեկագրի՝ Ռուսաստանը շարունակում է իր հիմնական ջանքերը կենտրոնացնել Լուգանսկի և Դոնեցկի հանդեպ լիակատար վերահսկողություն սահմանելու վրա:
Իսկ Ռուսաստանի իշխանությունները հայտնել են տարբեր մարզերում Ուկրաինայի կողմից անօդաչուներով հարվածների մասին: Ըստ Սմոլենսկի մարզի նահանգապետի պաշտոնակատար Վասիլի Անոխինի՝ գիշերը Պերեսնա և Դիվասի գյուղերի վառելիքաէներգետիկ համալիրի օբյեկտները հարձակման են ենթարկվել մեծ հեռահարության երկու ԱԹՍ-ներով: Լուրջ վնասներ չկան:
Կուրսկի մարզի նահանգապետ Ռոման Ստարովոյտն իր հերթին հաղորդել է, որ գիշերը Կուրսկի մերձակայքում խոցվել է ուկրաինական մի քանի անօդաչու թռչող սարք: Նա բնակիչներին կոչ է արել հանգստություն պահպանել՝ հավաստիացնելով, որ քաղաքը գտնվում է զինվորականների հուսալի պաշտպանության տակ:
Իսկ Բրյանսկի մարզում, ըստ նահանգապետ Ալեքսանդր Բոգոմազի, Ուկրաինայի զինված ուժերը գնդակոծել են Լոմակովկա և Նովայա Պոգոշչ գյուղերը: Տուժածներ չկան: Նովայա Պոգոշչում երկբնակարանային շենք է այրվել:

Области РФ подверглись очередной атаке БПЛА, Киев - очередному обстрелу
Ночью Киев и другие украинские города в очередной раз подверглись обстрелам с применением крылатых ракет и БПЛА.
Как передает «Арменпресс», Генштаб ВСУ сообщил, что, по предварительным данным, российские силы ночью выпустили по территории Украины 15 крылатых ракет и 18 дронов «шахид», все они были сбиты.
Киевское городское военное управление в свою очередь сообщило, что в небе над Киевом поражено более 30 целей.
Согласно утреннему бюллетеню Генерального штаба Вооруженных сил Украины, Россия продолжает направлять свои основные усилия на установление полного контроля над Луганском и Донецком.
Российские власти сообщили об ударах БПЛА Украины в различных регионах. По словам исполняющего обязанности губернатора Смоленской области Василия Анохина, ночью объекты топливно-энергетического комплекса в поселках Пересна и Дивас были атакованы двумя БПЛА дальнего радиуса действия. Серьезных повреждений нет.
Губернатор Курской области Роман Старовойт, в свою очередь, сообщил, что ночью под Курском было сбито несколько украинских БПЛА. Он призвал жителей сохранять спокойствие, заверив, что город находится под надежной защитой военных сил.
В Брянской области, по словам губернатора Александра Богомаза, Вооруженные силы Украины обстреляли села Ломаковка и Новая Погощь. Жертв нет. В Новой Погоще сгорел двухквартирный дом.