Վրաստանում հարյուրից ավելի ընտանիքներ պետությունից հող կստանան խորհրդանշական գնով
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Տարերային աղետներից տուժած ընտանիքները, քաղաքացիները և հարկադիր վերաբնակները պետությունից 160 հողատարածք կստանան մեկ լարի խորհրդանշական գնով: Որոշումը հաստատվել է երկուշաբթի օրը՝ մայիսի 29-ին, կառավարության նիստում։ Այդ մասին «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է Sputnik գործակալության վրացական ծառայությունից:
Կառավարության նիստն անցկացվել է Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլիի ղեկավարությամբ: Մամուլի ծառայության տեղեկատվությամբ՝ ընդհանուր առմամբ, հողատարածքներ կստանա 133 ընտանիք։ Հողամասերը փոխանցվում են դրանց վրա գտնվող բնակելի տարածքներով։
Հողատարածքները, որոնք հանձնվում են որպես սեփականություն, գտնվում են Խոնի (Իմերեթի), Ախմետա, Լագոդեխ, Սիղնաղ (Կախեթի), Ծալկա, Թեթրիցկարո, Մառնեուլ (Քվեմո Քարթլի), Նինոծմինդա (Սամցխե-Ջավախք) մունիցիպալիտետներում։
2012 թվականից ի վեր հազարավոր հարկադիր վերաբնակների և էկոմիգրանտների ընտանիքներ պետությունից որպես սեփականություն բնակարաններ են ստացել:

Более сотни семей в Грузии получат от государства землю по символической цене
Пострадавшие от стихийных бедствий семьи и вынужденные переселенцы получат в собственность от государства 160 земельных участков по символической цене в один лари. Как сообщает Арменпресс со ссылкой на Sputinik-Грузия, постановление утвердили на заседании правительства в понедельник, 29 мая.
Заседание правительства прошло под руководством премьер-министра Грузии Ираклия Гарибашвили. Члены Кабмина обсудили всего 18 вопросов.
По информации пресс-службы, всего земельные участки получат 133 семьи. Участки передаются с расположенными на них жилыми массивами.
Земельные участки, которые передаются в собственность, расположены в муниципалитетах Хони (Имерети), Ахмета, Лагодехи, Сигнахи (Кахети), Цалка, Тетрицкаро, Марнеули (Квемо Картли), Ниноцминда (Самцхе Джавахети).