Սուրեն Պապիկյանն անցկացրել է ՀՀ պաշտպանության նախարարին կից կոլեգիայի նիստ
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության ՊՆ վարչական համալիրում մայիսի 26-ին տեղի է ունեցել պաշտպանության նախարարին կից կոլեգիայի հերթական նիստը։
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է ՊՆ-ի տարածած հաղորդագրությունից, նիստի ընթացքում քննարկվել են ՀՀ ԶՈՒ կառուցվածքի հիմնական ուղղությունները, առկա խնդիրներն ու լուծման ուղիները։
Բացելով նիստը և դիմելով ներկաներին՝ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը նշել է, որ այն բոլոր ծրագրերն ու առաջնահերթ անելիքները, որոնք որդեգրել է պաշտպանական գերատեսչությունը, պետք է իրականացվեն պատշաճ, որակով և սահմանված ժամկետում։
Անդրադարձ է կատարվել ինժեներական և ամրաշինական կառույցների կահավորման ուղղությամբ իրականացվող աշխատանքներին, հատուկ նշանակության նոր ստորաբաժանումների կազմավորման և համալրման գործընթացին, ինչպես նաև առաջիկա օրերին մեկնարկող զինծառայողների ատեստավորման քննություններին:
Հնչել են զեկույցներ, ըստ ուղղությունների ներկայացվել են մանրամասներ՝ ընթացող և կատարված աշխատանքների վերաբերյալ։
Նիստի ավարտին պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը հանձնարարականներ և ցուցումներ է տվել համապատասխան ստորաբաժանումների ղեկավարներին:

Сурен Папикян провел заседание Kоллегии при министре обороны РА
26 мая в административном комплексе МО Республики Армения состоялось очередное заседание Kоллегии при министре обороны.
Как передает «Арменпресс», на заседании были обсуждены основные направления структуры ВС Армении, существующие проблемы и пути их решения.
Открывая заседание и обращаясь к присутствующим, министр обороны Сурен Папикян отметил, что все программы и первоочередные задачи, взятые на вооружение оборонным ведомством, должны быть реализованы надлежащим образом, качественно и в установленные сроки.
Были затронуты работы по оснащению инженерных и фортификационных сооружений, процесс формирования и пополнения новых подразделений специального назначения, а также стартующие в ближайшие дни аттестационные экзамены военнослужащих.
В конце заседания министр обороны Сурен Папикян дал поручения и указания руководителям соответствующих подразделений.