Իրանն ու Ռուսաստանը պայմանավորվել են խոշոր նախագծեր իրականացնել նավթագազային ոլորտում
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Նավթագազային ոլորտում Իրանի և Ռուսաստանի համագործակցությունը նոր փուլ է թևակոխել։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնում է IRNA-ն՝ վկայակոչելով նավթի նախարարի միջազգային հարցերով տեղակալ Ահմադ Ասադզադեին:
Ելույթ ունենալով նավթագազային ոլորտում աշխատող իրանական և ռուսական ընկերությունների միջև փորձագիտական մակարդակի առաջին նստաշրջանում, որը տեղի է ունեցել մայիսի 16-ին Թեհրանում, նա նշել է, որ խոշոր համատեղ նախագծեր են սահմանվել իրանական և ռուսական պետական ընկերությունների միջև:
Մայիսի 16-ին Իրանի նավթարդյունաբերության գիտահետազոտական ինստիտուտում կայացել են նավթագազային ոլորտի իրանական և ռուսական ընկերությունների B2B հանդիպումները:
Մայիսի 17-20-ը Թեհրանում կայանալիք «Իրանի նավթ, գազ և նավթաքիմիական» Iran Oil Show 2023 27-րդ միջազգային ցուցահանդեսին կմասնակցեն ռուսական «Made in Russia» ազգային բրենդի ներքո գործող 28 ընկերություններ:

Иран и Россия договорились реализовать крупные проекты в нефтегазовой отрасли
Сотрудничество Ирана с Россией в нефтегазовой сфере вошло в критическую ситуацию, и мы определили крупные проекты между иранскими и российскими государственными компаниями.
Как сообщает Арменпресс со ссылкой на агентство IRNA, об этом заявил заместитель министра нефти по международным и коммерческим вопросам Ахмад Асадзаде во вторник на первой встрече иранских и российских компаний нефтегазового сектора.
Во вторник, в научно-исследовательском институте нефтяной промышленности Ирана состоялись b2b-встречи иранских и российских компаний нефтегазовой отрасли.
28 российских компаний под национальным брендом «Made in Russia примут участие» в 27-ой Международной выставке «Нефть, газ и нефтехимия Ирана «Iran Oil Show 2023», которая пройдет в Тегеране с 17 по 20 мая.