Թուրքիայի Բարձրագույն ընտրական հանձնաժողովը հայտարարել է ընտրությունների երկրորդ փուլի անցկացման մասին
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Թուրքիայի Բարձրագույն ընտրական հանձնաժողովի նախագահ Ահմեդ Յեները ներկայացրել է մայիսի 14-ին տեղի ունեցած նախագահական և խորհրդարանական ընտրությունների արդյունքում ձևավորված պատկերը և նշել, որ նախագահի թեկնածուներից ոչ ոք 50+1 տոկոս քվե չի ստացել, հետևաբար՝ մայիսի 28-ին տեղի է ունենալու նախագահական ընտրությունների երկրորդ փուլը:
Այս մասին, ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, հայտնում է թուրքական hurriyet.com.tr-ն:
Նախագահական ընտրությունների երկրորդ փուլ են անցել առավելագույն ձայներ ստացած երկու թեկնածուները՝ գործող նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը, ով ստացել է 49,62 տոկոս քվե և ընդդիմադիր թեկնածու Քեմալ Քըլըչդարօղլուն, ով ստացել է 44,89 տոկոս քվե:

The Supreme Election Council of Turkey has announced the holding of the second round of elections
YEREVAN, MAY 15, ARMENPRESS. The President of Turkey's Supreme Election Council, Ahmed Yener, presented the results of the presidential and parliamentary elections held on May 14 and noted that none of the presidential candidates received 50+1 percent of the vote, therefore, the second round of the presidential elections will take place on May 28, ARMENPRESS reports, the Turkish Hurriyet.com.tr informs.
The two candidates who received the most votes passed to the second round of the presidential elections: incumbent President Recep Tayyip Erdogan, who received 49.62 percent of the vote, and opposition candidate Kemal Kılıçdaroğlu, who received 44.89 percent of the vote.