Վրաստանը և Իսրայելն ավարտել են ազատ առևտրի համաձայնագրի ստորագրման նախապատրաստական աշխատանքները
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վրաստանի արտաքին գործերի նախարար Իլյա Դարչիաշվիլին և Իսրայելի էկոնոմիկայի և արդյունաբերության նախարար Նիր Բարկատը ստորագրել են ազատ առևտրի համաձայնագրի համար ուսումնասիրություններն ավարտելու մասին հռչակագիր: Այդ մասին «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է ТАСС գործակալությունից:
«(Դարչիաշվիլիի` Իսրայել կատարած) այցի ընթացքում ստորագրվել է համատեղ հռչակագիր Վրաստանի և Իսրայելի միջև ազատ առևտրի համաձայնագրի նպատակահարմարության վերաբերյալ ուսումնասիրություններն ավարտելու մասին», - հայտնել է Վրաստանի ԱԳՆ մամուլի ծառայությունը։
Դարչիաշվիլին և Բարկատը նշել են նաև տնտեսական ոլորտում համագործակցության մեծ ներուժը, որը ներառում է փոխադարձ առևտուրը, ներդրումները և զբոսաշրջությունը։
Այցի ընթացքում Դարչիաշվիլին նախատեսում է հանդիպել Իսրայելի արտգործնախարար Էլի Կոհենի և երկրի նախագահ Իսահակ Հերցոգի հետ:

Грузия и Израиль завершили подготовку к подписанию соглашения о свободной торговле
Министр иностранных дел Грузии Илья Дарчиашвили и министр экономики и промышленности Израиля Нир Баркат подписали декларацию о завершении исследований для соглашения о свободной торговле. «Арменпресс» передает сообщение ТАСС, со ссылкой на пресс-службу МИД Грузии.
«В ходе визита (Дарчиашвили) в Израиль была подписана совместная декларация о завершении исследований целесообразности соглашения о свободной торговле между Грузией и Израилем», - сообщила пресс-служба МИД Грузии.
Дарчиашвили и Баркат также отметили большой потенциал сотрудничества в экономической сфере, которая включает в себя взаимную торговлю, инвестиции и туризм.
В ходе визита Дарчиашвили планирует встретиться с министром иностранных дел Израиля Эли Коэном и президентом страны Исааком Герцогом.