Շախմատի կանանց ԵԱ-ի 3-րդ տուրում հաղթել են Դանիելյանը, Մկրտչյանը, Գաբոյանը և Կոբակը
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանը ներկայացնող շախմատիստները շարունակում են պայքարը Եվրոպայի կանանց անհատական առաջնությունում:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` Չեռնոգորիայի Պետրովաց քաղաքումընթացող առաջնությունում կայացել են 3-րդ տուրի պարտիաները, որտեղհաղթեցին Էլինա Դանիելյանը, Լիլիթ Մկրտչյանը,Պոլինա Կոբակը և Սուսաննա Գաբոյանը: Աննա Սարգսյանի խաղը ավարտվեց ոչ-ոքի արդյունքով: Մարիամ Մկրտչյանը պարտվեց Ալեքսանդրա Մալցևսկայային: 3-րդ խաղափուլից հետո ԷլինաԴանիելյանը և Լիլիթ Մկրտչյանը ունեն 2.5 միավոր: Մարիամ Մկրտչյանը և Պոլինա Կոբակը ունեն 2 միավոր: Աննա Սարգսյանը և Սուսաննա Գաբոյանը ունեն 1.5 միավոր:
Շախմատի Եվրոպայի կանանց անհատական առաջնությունն անցկացվում է Չեռնոգորիայում: Այնկեզրափակվի մարտի 29-ին: Առաջնությանը մասնակցում են 34 եվրոպական երկրի 140 շախմատիստներ: Մրցաշարն անցկացվում է շվեյցարական մրցակարգով: Ընդհանուր մրցանակային ֆոնդը կազմում է 60.000 եվրո: Առաջին տեղը զբաղեցրած շախմատիստը կստանա10.000 եվրո:

В 3 туре чемпионата Европы победы одержали Элина Даниелян, Лилит Мкртчян, Сусанна Габоян и Полина Кобак
Шахматистки Армении продолжают борьбу в индивидуальном первенстве Европы.
Как сообщает «Арменпресс», в партиях 3-го тура чемпионата, проходящего в Черногории в городе Петровац, победу одержали Элина Даниелян, Лилит Мкртчян, Полина Кобак и Сусанна Габоян. Анна Саркисян партию завершила вничью. Мариам Мкртчян проиграла Александре Мальцевской. После 3-го тура у Элины Даниелян и Лилит Мкртчян по 2,5 очка. По 2 очка у Мариам Мкртчян и Полины Кобак. У Анны Саркисян и Сюзанны Габоян по 1,5 очка.
Индивидуальное первенство Европы по шахматам среди женщин проходит в Черногории. Оно завершится 29 марта. В чемпионате принимают участие 140 шахматисток из 34 стран Европы. Турнир проводится в швейцарском формате. Общий призовой фонд составляет 60 000 евро. Шахматистка, занявшая первое место, получит 10 000 евро.