Եգիպտոսի ԱԳ նախարարը հայտնել է Թուրքիայի հետ հարաբերությունները կարգավորելու երկկողմ քաղաքական կամքի առկայության մասին
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Եգիպտոսն ու Թուրքիան մտադիր են ամբողջությամբ կարգավորել հարաբերությունները։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, այս մասին հայտնել է Եգիպտոսի ԱԳ նախարար Սամեհ Շուքրին։
«Եգիպտոսը և Թուրքիան ամուր մտադրություններ ունեն վերականգնելու երկկողմ հարաբերությունները»,- ասել է Շուքրին՝ Կահիրեում Թուրքիայի արտգործնախարար Մևլութ Չավուշօղլուի հետ համատեղ մամուլի ասուլիսի ժամանակ։
Եգիպտոսի ԱԳ նախարարը հավելել է, որ Կահիրեն և Անկարան «քաղաքական կամք ունեն սկսելու հարաբերությունների լիարժեք կարգավորման ճանապարհը» երկու երկրների միջև։

The Foreign Minister of Egypt announced about bilateral political will to normalize relations with Turkey
YEREVAN, MARCH 18, ARMENPRESS. Egypt and Turkey want to fully normalize relations, ARMENPRESS reports the Egyptian Foreign Minister Sameh Shoukry said.
"Egypt and Turkey have strong intentions to restore bilateral relations," Shoukry said during a joint press conference with Turkish Foreign Minister Mevlut Cavusoglu in Cairo.
The Egyptian Foreign Minister added that Cairo and Ankara "have the political will to start the path of full normalization of relations" between the two countries.