Վլադիկավկազ-Լարս ճանապարհը բացվել է բոլոր տեսակի տրանսպորտային միջոցների համար
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռազմավիրական ճանապարհով երթևեկությունը բաց է բոլոր տեսակի ավտոտրանսպորտային միջոցների համար: Այդ մասին «Արմենպրես»-ը տեղեկանում Է ТАСС գործակալությունից:
«2023 թվականի մարտի 15-ի ժամը 07:00-ի դրությամբ Ռազմավիրական ճանապարհը գործում է կանոնավոր ռեժիմով»,- այսօր հայտնել են Ռուսաստանի արտակարգ իրավիճակների նախարարության Հյուսիսային Օսիա-Ալանիայի Հանրապետության գլխավոր վարչության մամուլի ծառայությունում:
Ավելի վաղ մարտի 14-ին Մոսկվայի ժամանակով ժամը 01:30-ից (Երևանի ժամանակով 02:30-ից) Ռազմավիրական ճանապարհով Վլադիկավկազ քաղաք-Լարս բնակավայր հատվածում երթևեկությունը փակվել Էր բոլոր տեսակի տրանսպորտային միջոցների համար՝ Ռուսաստանի Դաշնությունից ելքի ուղղությամբ:

Военно-Грузинская дорога открыта для всех видов транспорта
Проезд по Военно-Грузинской дороге открыт для всех видов автотранспорта. Как передает Арменпресс, об этом сообщили в среду в пресс-службе ГУ МЧС России по Республике Северная Осетия - Алания.
"По состоянию на 07 часов 00 минут 15 марта 2023 года Военно-Грузинская дорога функционирует в штатном режиме", - говорится в сообщении.
Движение по Военно-Грузинской дороге ранее закрывали для всех видов транспорта на участке город Владикавказ - населенный пункт Ларс в направлении на выезд из Российской Федерации с 01:30 мск 14 марта.