Միխայիլ Բոյարսկին հայտարարել Է թատրոնում իր դերասանական կարիերան ավարտելու մասին
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՌԽՖՍՀ ժողովրդական արտիստ Միխայիլ Բոյարսկին հայտնել Է, որ խորհրդածում է թատրոնում կարիերան ավարտելու շուրջ։ Այդ մասին «Արմենպրես»-ը տեղեկանում Է «РИА Новости» գործակալությունից: «Երիտասարդական խենթության ռեպերտուարից ամեն բան ավարտվել Է:
Ես սիրում եմ տանը նստել, խաղալ թոռներիս հետ, կնոջս հետ հանգստանալու մեկնել որևԷ տեղ, հետևել երեխաներիս հաջողություններին», - «Հինգերորդ ալիքին» ասել Է դերասանը։ Նրա խոսքով՝ այս որոշումը պայմանավորված է առողջական խնդիրներով, այդ թվում՝ COVID-19-ից հետո առաջացած բարդություններով։
«Ես հազիվ եմ կարողանում շարժվել բեմի վրա: Արդեն դժվար է պարել, և ոչ միշտ եմ կարողանում երգել: Ես շատ ավելի հիմար եմ դարձել: Առաջվա նման շարժուն չեմ: Ամեն բան թողնում է իր հետքը: Եվ հետո՝ հետքովիդյան համախտանիշն այնպիսի հրեշավոր վիճակ է, շատ տհաճ», - նշել Է Բոյարսկին։ Արտիստը կորոնավիրուսով հիվանդացել էր 2021 թվականին։
Ինչպես հայտնել է նրա որդին՝ Սերգեյ Բոյարսկին, սկզբում հայրը հոսպիտալացվել է, սակայն հետո նրան հիվանդանոցից դուրս են գրել թեթև ախտանշաններով՝ առանց թոքերի ախտահարման և բարձր ջերմության։

Михаил Боярский заявил о завершении актерской карьеры в театре
Народный артист РСФСР Михаил Боярский заявил "Пятому каналу", что думает о завершении карьеры в театре, сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости.
"Все прошло из этого репертуара молодежного сумасбродства. Мне нравится сидеть дома, играть с внуками, ездить куда-нибудь отдыхать с женой, следить за успехами своих детей", — рассказал актер.
По его словам, это решение связано с проблемами со здоровьем, в том числе с осложнениями после COVID-19.
"Я едва по сцене передвигаюсь. Танцевать уже тяжеловато и петь не всегда могу. Глупее стал намного. Не такой подвижный, как раньше был. Свои следы оставляет все. И потом, постковидный синдром — это чудовищное такое состояние, очень неприятное", — отметил Боярский.
Артист переболел коронавирусом в 2021 году. Как сообщал его сынСергей Боярский, сначала отца госпитализировали в Боткинскую больницу, но потом выписали домой с легкими симптомами: без поражения легких и высокой температуры.