Doing Digital ֆորումը Հայաստան կբերի թվային փոխակերպման վերջին միտումներն ու լավագույն փորձը
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երևանում ապրիլի 5-ին կանցկացվի առաջին «Doing Digital - Բացահայտելով թվային ապագան» ֆորումը, որի հիմնադիրն ու կազմակերպիչը SPRING PR ընկերությունն է, համակազմակերպիչը՝ Ամերիաբանկը:
Միջոցառման նպատակն է ներկայացնել թվային փոխակերպման վերջին միտումներն ու լավագույն փորձը, համաշխարհային տեխնոլոգիական և բիզնես հանրույթի շրջանում Հայաստանը դիրքավորել որպես թվային փոխակերպման նոր հարթակ՝ նպաստելով երկրի մրցունակության բարձրացմանը: Միջոցառման ինովացիոն գործընկերը Visa ընկերությունն է, ներդրումային գործընկերը՝ Apricot Capital-ը։
«Doing Digital» ֆորումի գլխավոր խոսնակը թվային փոխակերպումների և ֆինթեքի միջազգային փորձագետ Քրիս Սքիներն է:
Քրիս Սքիներն այսօր տեխնոլոգիաների և ֆինանսական շուկաների ամենաազդեցիկ մասնագետներից ու ամենավաճառվող հեղինակներից մեկն է աշխարհում: Նա նաև The Finanser խորհրդատվական ընկերության հիմնադիրն է, ֆինանսական տեխնոլոգիաների և բանկային գործունեության վերաբերյալ մի շարք գրքերի հեղինակ, այդ թվում՝ «Digital Human», «Digital Bank», «The Future of Banking», «ValueWeb»:
Սքիները որպես գլխավոր խոսնակ է հանդես գալիս ֆինթեքի առաջատար միջազգային համաժողովների ու միջոցառումների ժամանակ, ներկայացնում իր մոտեցումները ոլորտի վերջին զարգացումների և թվային փոխակերպումների ապագայի վերաբերյալ: Doing Digital ֆորումը նրան Հայաստանում հյուրընկալելու և ունկնդրելու բացառիկ հնարավորություն է ընձեռում:
Ֆորումի շրջանակում ելույթների ու պանելային քննարկումների միջոցով բիզնեսի ու թվային տեխնոլոգիաների ոլորտում լավագույն փորձով, իրենց գիտելիքով և տեսլականով կկիսվի նաև ավելի քան 15 խոսնակ Սինգապուրի սոցիալական գիտությունների համալսարանից ու Forbes-ից, Visa, Apricot Capital, Revytech, Hexens, Beta Financial Technologies, ICDT Global ընկերություններից, ինչպես նաև ՀՀ կառավարությունից, SPRING PR ու Ամերիաբանկ ընկերություններից։
Doing Digital ֆորումի խոսնակները կպատմեն, թե ինչպես թվային փոխակերպումները ծառայեցնել բիզնեսի աճին, նոր տեխնոլոգիաների կիրառմամբ հասնել մրցակցային առավելության, կխոսեն տվյալների պաշտպանության և կիբերանվտանգության ռիսկերի կառավարման ու թվային փոխակերպման հաջողված նախաձեռնությունների մասին։ Անդրադարձ կլինի նաև կրիպտոարժույթներին, Metaverse-ին, NFT-ին, եկամտի հնարավոր աղբյուրներին և դրանց առնչվող ռիսկերին։
Doing Digital ֆորումը բոլոր նրանց համար է, ովքեր հետաքրքրված են թվային փոխակերպմամբ, դրա ներդրմամբ ու թվային տնտեսության զարգացմամբ, այդ թվում՝ բիզնեսի առաջնորդներ, ՏՏ մասնագետներ, ստարտափներ, ներդրողներ և վենչուրային կապիտալիստներ, PR-ի, մարքեթինգի ու վաճառքի մասնագետներ, պետական կառույցների աշխատակիցներ և այլն:
SPRING PR-ը մրցանակակիր ընկերություն է, որը հիմնադրվել է 2009 թվականին և մասնագիտացած է ռազմավարական PR-ի, թվային հաղորդակցությունների, միջոցառումների կազմակերպման, հաղորդակցությունների կառավարման և հետազոտությունների ոլորտներում:
SPRING PR ընկերությունը համագործակցում է ինչպես տեղական, այնպես էլ միջազգային մի շարք խոշոր, միջին և փոքր ձեռնարկությունների, պետական կառույցների, հասարակական և բարեգործական կազմակերպությունների հետ: SPRING PR-ը համաշխարհային PR համայնքի մաս է և անդամակցում է միջազգային այնպիսի հեղինակավոր կառույցների, ինչպիսիք են PR-ի միջազգային ասոցիացիան (IPRA), Հասարակայնության հետ կապերի կանոնակարգող ինստիտուտը (CIPR), Համաշխարհային հաղորդակցության ֆորում ասոցիացիան (WCFA):
Ընկերությունը տարիների ընթացքում բարձրագույն մրցանակների ու ճանաչման է արժանացել մի շարք հեղինակավոր մրցանակաբաշխություններում՝ այդ թվում՝ Eventiada IPRA Golden World Awards-ում, C4F Davos Awards-ում (Communication for Future Davos Awards), WCFA-ի Davos Digital PR Awards-ում (Best Digital PR Project ), իսկ 2021 թվականին հաղթող է ճանաչվել IPRA Golden World Awards-ում, որը համարվում է ոլորտի Օսկարը։ SPRING PR ընկերության համահիմնադիրներ Նվարդ Մելքանյանն ու Տաթևիկ Սիմոնյանը Women Achievers Awards 2022 մրցանակաբաշխության ժամանակ արժանացել են «Տարվա համաշխարհային PR առաջնորդ» մրցանակին՝ ընդգրկվելով 2022 թվականի համաշխարհային հաղորդակցության և PR-ի ոլորտի 50 կին առաջնորդների ցանկում։
Ամերիան առաջինը Հայաստանում ստեղծել է էկոհամակարգեր ՓՄՁ-ների և անհատների համար` ապահովելով հասանելիություն բանկային և ոչ բանկային մի շարք ծառայությունների մեկ պատուհանի սկզբունքով` Estate.ameriabank.am, Automarket.ameriabank.am, Sme.ameriabank.am:

Форум Doing Digital представит в Армении последние тенденции и лучшие практики цифровой трансформации
5 апреля в Ереване пройдет первый форум «Doing Digital – открывая цифровое будущее», учредителем и организатором которого является компания «SPRING PR», соорганизатором - Америабанк.
Цель мероприятия – представить последние тенденции и лучшие практики цифровой трансформации, позиционировать Армению как новую платформу цифровой трансформации в мировом технологическом и бизнес сообществе, способствуя повышению конкурентоспособности страны. Инновационный партнер мероприятия – Visa, инвестиционный партнер - Apricot Capital.
Основным докладчиком «Doing Digital Forum» является Крис Скиннер, международный эксперт по цифровой трансформации и финтеку.
Крис Скиннер - один из самых влиятельных экспертов в области технологий и финансовых рынков, а также автор бестселлеров о современном мире. Он также является основателем консалтинговой фирмы The Finanser, автором ряда книг по финансовым технологиям и банковскому делу, включая Digital Human, Digital Bank, The Future of Banking, ValueWeb.
Скиннер выступает основным докладчиком на ведущих международных финтек-конференциях и мероприятиях, представляя свои взгляды на последние разработки в отрасли и будущее цифровой трансформации. Форум Doing Digital предоставляет уникальную возможность принять и послушать его в Армении.
Своим передовым опытом, знаниями и видением в сфере бизнеса и цифровых технологий посредством выступлений и панельных дискуссий поделятся более 15 спикеров из Сингапурского университета социальных наук и Forbes, Visa, Apricot Capital, Revytech, Hexens, Beta Financial Technologies, ICDT Global, также представители правительства РА, компаний SPRING PR и Америабанка.
Спикеры форума расскажут о том, как использовать цифровые трансформации для роста бизнеса, как использовать новые технологии для достижения конкурентного преимущества, расскажут о защите данных и управлении рисками кибербезопасности, а также об успешных инициативах цифровой трансформации. Будут освещены и вопросы криптовалюты, Metaverse, NFT, потенциальных источников дохода и риски, связанные с ними.
Форум Doing Digital предназначен для всех, кто интересуется цифровой трансформацией, ее реализацией и развитием цифровой экономики, включая руководителей бизнеса, ИТ-специалистов, стартаперов, инвесторов и венчурных капиталистов, специалистов по связям с общественностью, маркетингу и продажам, государственных служащих и др.
SPRING PR - отмеченная наградами фирма, основанная в 2009 году и специализирующаяся на стратегическом PR, цифровых коммуникациях, организации мероприятий, управлении коммуникациями и исследованиях.
Компания SPRING PR сотрудничает как на местном, так и на международном уровне с рядом крупных, средних и малых предприятий, государственными структурами, общественными и благотворительными организациями. SPRING PR является частью мирового PR-сообщества и входит в такие престижные международные структуры, как Международная ассоциация по связям с общественностью (IPRA), Институт регулирования связей с общественностью (CIPR), Ассоциация World Communication Forum (WCFA).
За годы деятельности компания получила высшие награды и признание на ряде престижных церемоний награждения, среди которых Eventiada IPRA Golden World Awards, C4F Davos Awards (Communication for Future Davos Awards), WCFA Davos Digital PR Awards (Лучший цифровой PR-проект). В 2021 году была признана лауреатом премии IPRA Golden World Awards, которая считается отраслевым Оскаром. Соучредители компании SPRING PR Нвард Мелканян и Татевик Симонян стали лауреатами премии «World PR Leader of the Year» на церемонии вручения наград Women Achievers Awards 2022, войдя в список 50 женщин-лидеров в сфере глобальных коммуникаций и PR 2022 года.
Америабанк - ведущая финансово-технологическая организация, один из значимых субъектов экономической сферы РА, активы которой превышают 1 трлн драмов. Следуя по пути цифровизации, Банк внедрил ряд инновационных программ и платформ и продолжает их совершенствовать, формируя динамично развивающуюся финансово-технологическую среду, направленную на удовлетворение различных потребностей человека.
Америабанк первой в Армении создала экосистемы для МСП и частных лиц, предоставив доступ к ряду банковских и небанковских услуг в режиме «одного окна»: Estate.ameriabank.am, Automarket.ameriabank.am, Sme.ameriabank.am .
Ориентируясь на клиента, Америабанк стремится обеспечить высокое качество обслуживания в современном цифровом мире, предлагая комплексные решения для улучшения качества жизни в надежной и безопасной среде.