ՀՀ պաշտպանության նախարարն ու ՆԱՏՕ-ի նախկին գլխավոր քարտուղարը քննարկել են տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող հարցեր
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը մարտի 13-ին ընդունել է «Ռասմուսեն Գլոբալ» միջազգային քաղաքական խորհրդատվական կազմակերպության հիմնադիր նախագահ և ՆԱՏՕ-ի նախկին գլխավոր քարտուղար Անդերս Ֆոգ Ռասմուսենին ու կազմակերպության ներկայացուցիչներին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է ՊՆ-ի տարածած հաղորդագրությունից, հյուրի խնդրանքով պաշտպանության նախարարը ներկայացրել է տարածաշրջանի վերջին զարգացումները և դրանց հետևանքով ստեղծված իրադրությունը:

Министр обороны Армении и бывший генеральный секретарь НАТО обсудили вопросы региональной безопасности
13 марта министр обороны РА Сурен Папикян принял председателя-учредителя международной политической консалтинговой организации «Расмуссен Глобал», бывшего генерального секретаря НАТО Андерса Фога Расмуссена и других членов организации.
Как передает «Арменпресс», со ссылкой на сообщение Министерства обороны, министр обороны представил последние события в регионе и создавшуюся в результате них ситуацию.