Թուրքիայում երկրաշարժի զոհերի թիվը հասել է 46 հազար 104-ի
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը հայտարարել է, որ երկրում տեղի ունեցած երկրաշարժի զոհերի թիվը հասել է 46 հազար 104-ի։
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, վկայակոչելով «ՌԻԱ Նովոստի»-ին, այս մասին Թուրքիայի նախագահն ասել է մարտի 6-ին կայացած կառավարության նիստից հետո:
Թուրքիայի հարավ-արևելքում գտնվող Քահրամանմարաշ նահանգում փետրվարի 6-ին ինը ժամ ընդմիջումով 7,7 և 7,6 մագնիտուդ ուժգնությամբ երկրաշարժեր են տեղի ունեցել։ Ցնցումները զգացվել են երկրի 11 նահանգներում և հարակից նահանգներում, այդ թվում՝ Սիրիայում։

Число погибших при землетрясениях в Турции достигло 46 104
Число погибших при землетрясениях в Турции составляет 46 104 человека. Как передает Арменпресс со ссылкой на РИА новости, об этом сообщил президент страны Тайип Эрдоган.
"В результате землетрясений с эпицентром в Кахраманмараше погибло 46 тысяч 104 человека", - сообщил Эрдоган в своем обращении после заседания правительства в понедельник.
Землетрясения магнитудой 7,7 и 7,6 произошли 6 февраля с интервалом в девять часов в провинции Кахраманмараш на юго-востоке Турции. Подземные толчки ощущались в 11 провинциях страны и соседних государствах, в том числе в Сирии.